Mersin Valiliği'nin "Mitingte 21 bin 500 kişi vardı" açıklamasına zehir zemberek yanıt: "Gideceksin"

Mersin Valiliği'nin CHP mitingine katılımcı sayısı ile ilgili ortaya attığı "21 bin 500 kişi vardı" iddiası ortalığı karıştırdı.

Mersin Valiliği'nin "Mitingte 21 bin 500 kişi vardı" açıklamasına zehir zemberek yanıt: "Gideceksin"
05 Aralık 2021 - 19:49


CHP'nin Mersin'de düzenlediği miting gündem olmaya devam ediyor. Mersin Valiliği'nin mitinge katılım sayısıyıla ilgili ortaya attığı iddiaya CHP'den tepkiler gelmeye devam ediyor. En sert tepki ise Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'dan geldi. Başarır, "Sen güvenliği, asayişi sağla. Sen AK Parti İl Başkanı değil, sözüm ona sen Mersin valisisin. Bunu artık anla ama şunu bil ki gideceksin!" ifadelerini kullandı.

"BİLET Mİ KESTİN"
Konuyla ilgili videolu bir açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Valisi Ali İhsan Su'ya “Sana defalarca ‘AKP'nin değil, herkesin valisi ol' dedim” diye seslenerek şunları söyledi:

Yüzbinler gelecek dedik ve geldi ama bu birilerini rahatsız etmiş. Miting öncesi mitingimizi engellemek için elinden geleni yapan, AKP il başkanı gibi davranan bir vali vardı.

Görüyorum ki mitingten sonra da o vali iş başındaydı. Yine manipüle etmeye çalışıyor mitingimizi.

Valiye göre 21.500 kişi varmış, hadi 20 bini, 21 bini de anladım ama 500 ne oluyor? Bilet mi kestin sayın vali? Biletçi vali nereden biliyorsun bu sayıyı?

"AKP İL BAŞKANI MISIN, GİDECEKSİN"
Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun AKP'nin sözcüsü gibi davrandığını ifade eden CHP'li Başarır, sölerini şöyle sürdürdü:

Mersin'e hiç yakışmıyorsun. Sen benim ülkemde valilik yapabilecek bir insan değilsin. Sana defalarca AKP'nin değil, herkesin valisi ol dedim ama görüyorum ki sen AKP'nin sözcüsü olmaya devam ediyorsun.

Çatlasanız da patlasanız da tüm Mersin, tüm Çukurova alanlardaydı. Onur duyduk, gurur duyduk. Sen de duy, sen de kabullen. Sen oradaki insanları sayma. Mersin'de kaç tane aç insan var, kaç işsiz var, sağlık, ekmek ihtiyacı olan kaç tane insan var onu say sayın vali.

Sen güvenliği, asayişi sağla. Sen AK Parti İl Başkanı değil, sözüm ona sen Mersin valisisin. Bunu artık anla ama şunu bil ki gideceksin! Ben Mersin Milletvekili olarak senin gitmen için elimden gelen her şeyi yapacağım.


YORUMLAR

  • 0 Yorum