Meral Akşener, İYİ Parti'nin hedefini açıkladı

Bir televizyon programında "Ben Başbakan adayıyım" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin divan toplantısında konuştu. Akşener, toplantıda İYİ Parti'nin hedefini açıkladı.

Meral Akşener, İYİ Parti'nin hedefini açıkladı
29 Eylül 2021 - 10:07

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ben Cumhurbaşkanı değil, Başbakan adayıyım" açıklamasının ardından, partisinin başkanlık divanı toplantısında, "Hedef birinci parti olmak" dedi. 

Habertürk gazetesinden Mahir Kılıç'ın haberine göre,  Akşener'in "Başbakanlığa adayım" açıklamasının değerlendirildiği toplantıda, başkanlık divanından tam destek çıktı. Akşener, "Partimizin temel hedefi birinci parti olmaktır, bu hedefimiz nettir." diye konuştu. 

Hem Akşener hem de Başkanlık Divanı üyeleri İyileştirilmiş Parlamenter Sisteme dönüş ve bundan sonra birinci parti olma hedefi için yoğun tempo içinde çalışma vurgusu yaptı.

İYİ Parti kaynakları, Akşener'in "Başbakan adayıyım" diyerek hem hükümet sisteminin değiştirilmesi hem de o değişiklikten sonra birinci parti olma noktasında kararlılık ortaya koyduğu belirtildi.

İYİ Parti kaynakları, Akşener'in cumhurbaşkanı adayı olmama ve başbakanlık adaylığı kararının yeni olmadığı kaydetti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum