Meral Akşener gençlerle buluştu: "İnşallah Suriyeli ve Afganlar gibi değer görürüm"

İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Gençler İçin Gençlerle Beraber” programında gençlerle bir araya geldi. Bir genç, Akşener'e "Tek bir hayalim var benim. İnşallah Suriyeli ve Afganlar gibi değer görürüm" dedi.

Meral Akşener gençlerle buluştu: "İnşallah Suriyeli ve Afganlar gibi değer görürüm"
07 Mayıs 2022 - 22:47


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Gençler İçin Gençlerle Beraber" programı kapsamında beşinci kez gençlerle buluştu.Gençler, Akşener ile sohbetlerinde geleceklerine ilişkin yaşadıkları kaygıları dile getirdi.

Akşener ‘in “Şimdi herkes Türkiye’den gençlerin gittiğini, gitmek istediğini söylüyor. Türkiye’ye dair hayallerin, umutların nelerdir. Beş sene sonra Türkiye’de kendini nerede görüyorsun” sorusuna bir genç şöyle yanıt verdi:

“Kendimi hiçbir yerde göremiyorum açıkçası şu an bir özel sektörde çalışıyorum ama mesleğimi yapamıyorum” sözleriyle yanıt verirken; bir diğeri de “Belli bir kitle hep kendi yakınlarını bir yerlere koyduğu için benim arkamda şu an öyle bir şey yok” dedi.

Bir genç de “Hep bir hedef peşinde koştum ulaşmayı istiyorum ama ekonomiden dolayı şu anda çok sıkıntı” şeklinde konuştu.

"FIRSATIM OLSA GİDERİM, DEĞER GÖRDÜĞÜMÜ HİSSETMİYORUM"
Akşener’in “Fırsatın olsa yurtdışına gider misin” sorusuna ise bir genç “Giderim. Değer gördüğümü hissetmiyorum” dedi. Bir genç de “Çünkü o taraflarda emekçi insanın değerini biliyorlar. Burada aldığımız miktarlar belli” yanıtını verdi.

Akşener’in “Gencecik olanların bu kadar ekonomi düşünmesi” sözleri üzerine de bir genç “Düşünmüyoruz. Düşündürtüyorlar” karşılığını verdi.

"İNŞALLAH SURİYELİLER, AFGANLAR GİBİ DEĞER GÖRÜRÜM"
Akşener’in “Ne olmasını isterdiniz” sorusu üzerine bir genç, “Tek bir hayalim var benim yanıma bir Suriyeli bir Afganlı dükkan açtığı zaman vergiden muaflar. İnşallah onlar gibi bir değer görürüm. Kendi ülkemde mülteci olarak kalmak istemiyorum” derken; bir başkası da “Hayal kurmak hayal oldu” diye konuştu.

Bir gencin “Başkanım siz bizim sesimizi duyuyorsunuz. Ama onlar bize yanıt verecek mi” sorusuna Akşener ise “Yani vermezlerse biz vereceğiz. Beraber el ele vereceğiz” yanıtını verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum