Meral Akşener'den tarikat ve cemaat çıkışı: Başka 15 Temmuzlar olmasın diye kapatacaksın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında tarikat ve cemaat yurtları hakkında çok sert bir çıkış yaptı. Akşener, "Cemaatlerin, tarikatların, vakıf ve derneklerin yurtlarını, başka 15 Temmuzlar olmasın diye kapatacaksın" dedi.

Meral Akşener'den tarikat ve cemaat çıkışı: Başka 15 Temmuzlar olmasın diye kapatacaksın
19 Ocak 2022 - 16:03


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin yurt sorununa değinen Akşener, tarikat ve cemaat yurtları hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

"15 TEMMUZLAR OLMASIN DİYE KAPATACAKSIN"
Akşener, "Devlet yurtlarının sayısını artıracaksın; cemaatlerin, tarikatların, vakıf ve derneklerin yurtlarını, başka 15 Temmuzlar olmasın diye kapatacaksın; ve öğrencilerimize, hak ettikleri hizmeti, layıkıyla vereceksin. Eğer veremiyorsan da, paşa paşa o koltuktan kalkacaksın. Bunun başka yolu yok." dedi.

Meral Akşener, şu ifadeleri kullandı:
"Hem partimizin yaptığı çalışmalar, hem de diğer saha çalışmaları, gençlerimizin, KYK yurtlarından memnuniyetsizliğini, açıkça gösteriyor.Gençler, KYK yurtlarının kalitesinin düşük olduğunu, odaların hapishaneye benzediğini, çalışma salonlarının yetersiz olduğunu,öğrenci sayısının, odalara fazla geldiğini, internetin yavaş ve kotalı olduğunu,tuvalet ve duşların, yetersiz olduğunu, giriş-çıkış saatlerinin, kısıtlayıcı olduğunu, yurtlarda verilen yemeklerin, sağlıksız ve kalitesiz olduğunu, ve yurt personellerinin, sorunlar ile yeterince ilgilenmediğini söylüyor.

Özel yurtların sayısı bile, aslında, iktidarın öğrencilerimizi, nasıl da, bazı dernek ve vakıfların yurtlarında kalmaya zorladığını gösteriyor.

Bu konu sadece bizi değil, milletimizi de fazlasıyla rahatsız ediyor. Metropoll Araştırma Şirketi’nin verilerine göre; vatandaşlarımızın, yüzde 63’ü, devlet yurtlarının yetersiz olduğunu; yüzde 80’i, cemaat, tarikat, dernek ve vakıfların, öğrenci yurdu işletmesini, doğru bulmadığını; yüzde 81’i ise, çocuğunu, bu tür yurtlara, vermek istemediğini söylüyor.

Yani vatandaşlarımız, çocuklarının, ne olduğu belli olmayan yurtlarda kalmasını değil, devletin yurdunda, rahatça yaşamasını istiyor. Madem milletimiz istiyor, sen de bunu yapacaksın Sayın Erdoğan. Devlet yurtlarının sayısını artıracaksın; cemaatlerin, tarikatların, vakıf ve derneklerin yurtlarını, başka 15 Temmuzlar olmasın diye kapatacaksın; ve öğrencilerimize, hak ettikleri hizmeti, layıkıyla vereceksin. Eğer veremiyorsan da, paşa paşa o koltuktan kalkacaksın. Bunun başka yolu yok."

YORUMLAR

  • 0 Yorum