Meral Akşener'den ittifak açıklaması: DEVA ve Gelecek Partisi ile işbirliği!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın genişleyebileceğine yönelik sinyal verdi. Akşener, "Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi" dedi.

Meral Akşener'den ittifak açıklaması: DEVA ve Gelecek Partisi ile işbirliği!
06 Mayıs 2021 - 12:35
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın DEVA ve Gelecek Partisi ile genişleyebileceğinin sinyallerini verdi. Bir sonraki seçim için ihtimallerini değerlendiren Akşener, "Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi. DEVA ve Gelecek'ten söz ediyorum" dedi.

İYİ Parti'nin büyüdüğünü ve CHP'nin oylarının düşmediğini belirten Akşener, "Buna karşılık DEVA ve Gelecek Partileri var, Saadet Partisi fena gitmiyor. Muhtemelen yarın bir iş birliği olacak gibi gözüküyor. DEVA ve Gelecek Partisi'nden bahsediyorum. Böyle baktığınız zaman Cumhur İttifakı adayının seçilmesi mümkün görünmüyor" ifadesini kullandı. 

Ayrıca Akşener, "31 Mart'a giderken sadece CHP ve İyi Parti'nin işbirliği oldu. 24 Haziran'da da, 31 Mart'ta da işbirliğiydi bizimki. O işbirliğinde biz kendimizi koruyarak, şu rengin tarifinde bile farklı farklı davrandık. Bu sağlıklı olan. Şuna çözümümüz bizim başka, İYİ Parti'nin, CHP'nin, diğer siyasi partilerin çözümleri başka. Böyle olunca, kırmadan, incitmeden rakibiz de aynı zamanda. İttifaklar zorunluluk. Millet İttifak'ının cumhurbaşkanı adayı nasıl belirlenecek bilmiyorum. Biz erken seçime hazırız" diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum