Meral Akşener'den Erdoğan kararı: Cumhurbaşkanı adaylığının önünü açacak

Meral Akşener'in başdanışmanı Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden aday olup olamayacağı tartışmaları hakkında konuştu. Çıray, "Akşener, Erdoğan'ın adaylığının önünü açmak için çalışacaktır" dedi.

Meral Akşener'den Erdoğan kararı: Cumhurbaşkanı adaylığının önünü açacak
16 Haziran 2022 - 09:28


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kez Cumhurbaşkanı adayı olup olamayacağı tartışmalarına ilişkin İYİ Parti'den açıklama geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti liderinin "Akıllarda bir tereddüt kalmaması ve demokrat tavrı sebebiyle Erdoğan’ın adaylığının önünü açacağını" söyledi.

Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Aytun Çıray ile yaptığı görüşmeyi bugünkü köşesine taşıdı. Erdoğan’ın 3. defa aday olamayacağına yönelik tartışmalar konusunda Akşener’in ne düşündüğü sorulan Çıray, şu yanıtı verdi:

"ERDOĞAN'IN ADAYLIĞININ ÖNÜNÜ AÇACAKTIR"
"Birincisi; 'Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir' maddesini referanduma Meral Hanım sunmadı. Tayyip Bey bu maddeyi istedi ve meydan meydan savundu. Şimdi mağdurum mu diyecek? Aman Tayyip Bey mağdur rolü oynamasın diye 'Anayasa'yı bir kez delmekten bir şey çıkmaz' mı diyelim? O zaman anayasal meşruiyeti savunma konusunda inandırıcılığımız ne olacak? Ancak kimse merak etmesin; Sayın Meral Akşener akıllarda bir tereddüt kalmaması ve seçime girebilseydim kazanırdım diyememesi, daha da önemlisi demokrat tavrı nedeniyle Sayın Erdoğan'ın adaylığının önünü açmak için çalışacaktır. Ben 'altılı masa'daki -Sayın Kılıçdaroğlu'nun deyimi ile- dostlarımızın da bundan farklı düşüneceklerini sanmıyorum"


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum