Meral Akşener'den Erdoğan'a tepki: "Yolsuzlukların ilham kaynağı bizzat sensin"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözlerle tepki gösteren Akşener, "İsraf ve yolsuzluk batağına batmış bu bürokratların ilham kaynağı bizzat sensin" dedi.

Meral Akşener'den Erdoğan'a tepki: "Yolsuzlukların ilham kaynağı bizzat sensin"
06 Ekim 2021 - 11:32
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Erdoğan'a Sayıştay raporları üzerinden sert tepki gösteren Akşener, "Sayın Erdoğan, o atadığın bürokratlar sence kimi örnek alıyorlar? İsraf ve yolsuzluk batağına batmış bu bürokratların ilham kaynağı bizzat sensin" dedi.

Akşener'in açıklamaları şöyle:
"İktidar için artık yolun sonu gözüküyor, mızrak artık çuvala sığmıyor. 3Y’yi yok etme vaadiyle iktidara gelen Erdoğan’ın yoksulluğu yöneten, yasakları normalleştiren, yolsuzluğun da üstünü örten yönetim anlayışı artık gün gibi önümüzde duruyor.

AK Parti hükümeti ve ucube sistemi sağ olsun bu seneki raporlarda da yolsuzluk ve israf hız kesmemiş. Sarayda sefa sürenler eğlenmeye tam gaz devam etmiş. Ankara’da kullanılmak üzere tahsis edilen araçlar yıl içinde Çeşme, Mersin, Abant, Altınoluk gibi yerlerden yakıt almışlar. Belli ki bu arkadaşlar tatil beldelerine gitmekte bir sakınca görmemişler. Mesela Ulaştırma Bakanlığımız Avrasya Tüneli geçişlerinde kur hesaplarını yanlış yapmış.

Şu üstün yönetim becerisine bakar mısınız? Bakanlık şirketin kasasına 37.9 milyon lira fazladan ödeme yapmayı tercih etmiş. Yani beceriksizliğin faturası yine milletimize kesilmiş.  Bunlar yalan diye cevap vermişler. Devletin bakanlığı, devletin denetleme kurumun yalancı diyor. İşte size partili cumhurbaşkanlığı sisteminde koskoca Türk devletinin düşürüldüğü durum.

Sayın Erdoğan, bu atadığın bürokratlar sence kimi örnek alıyorlar? İsraf ve yolsuzluk bataklığına batmış bürokratların ilham kaynağı bizzat sensin."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum