Meral Akşener'den Erdoğan'a: "Feci bir şey!"

İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor" diyen Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener, "Cumhurbaşkanı tarafından tehdit edilmek feci bir şey" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener'den Erdoğan'a: "Feci bir şey!"
28 Mayıs 2021 - 10:34

AK Parti'nin Meclis'teki grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i Rize ziyareti üzerinden hedef almıştı. Akşener'e 'gelin hanım' diye hitap eden Erdoğan, "Gelin hanım beni Netanyahu'nun yanına koyuyor, onun ardından memleketim Rize'ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor. Dua et ki, Rize'de çok ileriye gitmeden ders verdiler, bunlar iyi günler, daha neler olacak neler..." dedi.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Meral Akşener, Erdoğan'ın sözlerine tepki gösterdi. Akşener, "Cumhurbaşkanı tarafından “Bu günler iyi günler” diye tehdit edilmiş olmak feci bir şey" ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamaları şu şekilde;
"Diktatör sözünü ben sevmiyorum söylemeyi tercih etmiyorum. Bunu Putin için de söylüyorlar. Elinden gelen her şeyi yapan bir anlayış… Dış politikayı iç politika malzemesi yapan, seçmeni kutuplaştıran bir algoritma bu. Bütün hedef o koltuktan kalkmamak. Netanyahu ile siyaset yapma biçimlerini benzettim. Bunun bu kadar çarpıtılacağını düşünemedim.

Otokrat bir yönetim olarak Netanyahu’yla benzettim. Kızabilir, mahkemeye verebilirsiniz, siyasi söz söylersiniz. Ama kalkıp da bunun bir şehirde saldırı haline dönüştürülmesini kabul edemem. Cumhurbaşkanı tarafından “Bu günler iyi günler” diye tehdit edilmiş olmak feci bir şey."


YORUMLAR

  • 0 Yorum