Meral Akşener'den çarpıcı Sedat Peker açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın BAE Veliaht Prensi ile görüşmesini değerlendirdi. Akşener, Sedat Peker hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Meral Akşener'den çarpıcı Sedat Peker açıklaması
26 Kasım 2021 - 20:20


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener, BAE Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın Ankara ziyaretini ve 10 milyar dolarlık yatırım ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Görüşmenin Birleşik Arap Emirlikleri'nde olduğu bilinen Sedat Peker'in iddiaları sonrasında geldiğine işaret eden Akşener, "Sen nelere kadirmişsin ey Sedat Peker. O kadar önemli şeyler söyledi ki bir savcıda çıkıp soruşturma açmadı" dedi.

Peker için "Sen nelere kadirmişsin" diyen İYİ Parti lideri Akşener, "O kadar önemli şeyler söyledi ki bir savcıda çıkıp soruşturma açmadı. O kadar acı bir şey ki, yargının bu derecede olması da çok kötü" ifadesini kullandı.


Akşener, gerçekleştirdiği geziler sırasında bir vatandaşla karşılaştığını da söylerken "O kişi bana 'Yargının tarafsız, bağımsız ve korkusuz olmasını sağlayacak mısınız?' demişti. O kadar iddialar var ama yargıda hareket yok" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum