Meral Akşener canlı yayında açıkladı: Ekrem İmamoğlu ne rica etti?

İYİ Parti lideri Meral Akşener, katıldığı televizyon programında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ricasını açıkladı. Akşener, "Biz sabah erken geldik. Sayın İmamoğlu ile görüştüm. İstanbullular'dan bir ricası oldu. İstanbul halkının dışarı çıkmamasını rica etti" dedi.

Meral Akşener canlı yayında açıkladı: Ekrem İmamoğlu ne rica etti?
11 Mart 2022 - 09:44


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. İstanbul'daki kar yağışı üzerine konuşan Akşener, Ekrem İmamoğlu'nun kendisinden ricasını açıkladı.

Akşener, "Biz sabah erken geldik, yolda herhangi bir kapalı alan yoktu. Sayın İmamoğlu ile görüştüm. Kendisinin AKOM’da çalışmalara devam ettiğini söyledi ve İstanbullular’dan bir ricası oldu. İmamoğlu, İstanbul halkının dışarı çıkmamasını rica etti" dedi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
"Keşke Antalya’daki görüşmeden bir sonuç çıksaydı, çok mutlu olurduk. Yan yana gelinmesini sıfır noktasında değerlendirmiyorum, güzel adımlar. Ama sonuç çıkmasını umut ederdim. Neoliberalizm denilen kapitalizmin yeni bir yöne everildiği süreçte otoriter rejimlere Batı dünyası gözlerini kapattı ve oraları ucuz birer üretim üssü gördü. Tüm otoriter rejimlere kol kanat gerdi ve gözlerini kapattı.

Ucuz iş gücü ve üretime odaklandı. Böyle olunca otoriter yönetimler yayılmaya başladı ve gelinen noktada Ukrayna’nı işgale kalkışan bir Putin ortaya çıktı. Zelenskiy açık bir şekilde “Ben seçilirsem NATO’ya gireceğim” demiş ve vatandaş yüzde 70 oy vermiş. Putin diyor ki “hayır sen bunu yapamazsın, ben seni işgal ederim.” Sen daha önce de Kırım’ı işgal ettin.

Böyle bir çerçevede bizim bunu anlamamız mümkün değil. Batı dünyası ise dediğimiz çerçeveden baktığı için bu olayda sınıfta kaldı.

ERDOĞAN’A CEVAP
(Erdoğan'ın "Ne Rusya'dan ne de Ukrayna'dan vazgeçeriz" sözlerine yanıt) Vazgeçmemek başka bir şey, Ukrayna’ya yönelik haksız bir işgal var biz ne yapabildik? Bu asimetrik ilişkide hiçbir şey yapamadık. Tavşan kaç tazı tut’ böyle bir anlayış olamaz. Tavrımızı koyabilmeliyiz.

ZEYTİN AĞAÇLARI
Ukrayna Rusya savaşında Rusya’ya ne kadar bağımlı olduğumuz ortaya çıktı. Ayçiçek yetiştirebilirsiniz. Ama çiftçi ‘bunu pahalıya satıyor’ diyerek dışardan almaya başladınız. Gelecek nokta bu. Covid’le ders alırlar sandık. Önerilerde bulunduk. Yapmadılar.

Eylem planları hazırladık. Bunun üzerine siz 300-500 yıllık araçları sökeceksiniz maden için sonra da yerine dikeceksiniz. Birisinin böyle bir şey olabileceğini söylemesi insanlara hakarettir. Erdoğan her şeyi biliyorum dediği için Tarım Bakanı gitti. Yeni bakan umarım gözlerin kapatıldığı her şeyi yeniden düzeltir ve çiftçiye destek olur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum