Meral Akşener: "Allah bunların hortumlarını kesmeyi bana nasip etsin"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur'da vatandaşlara seslendi. Akşener, "Senin çocuğun 4 senelik üniversiteleri bitirip iş bulamadan evinde oturursa, umudu kalmamışsa; 5, 10 maaş alan danışmanlar varsa; bu ülkede harami bir düzen vardır. Allah bunların bütün hortumlarını kesmeyi bana nasip etsin" açıklamasında bulundu.

Meral Akşener: "Allah bunların hortumlarını kesmeyi bana nasip etsin"
02 Haziran 2022 - 13:41 - Güncelleme: 02 Haziran 2022 - 14:38


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere gittiği Burdur'da esnafın sorunlarını ve talplerini dinledikten sonra vatandaşlara seslendi. Akşener, çarpıcı açıklamalar yaptı.

"HAKKINIZI HELAL EDİN"
Meral Akşener, “Şu anda burada bulunmanız benim için çok önemli. Aynı zamanda bir vebal. Önce hakkınızı helal edin. Cenab-ı Hak beni sizlere karşı mahcup etmesin, beni size yalan söyleyenlerden eylemesin, beni sizin hakkınızı alıp yandaşlara verenlerden eylemesin. Senin çocuğun 92 puanla atanamadan evde umutsuzca yatarken; yandaşların, ayısı olanın, dayısı olanın 58 puanla atandığı bir ülkeyi, sizin karşınızda savunmayı nasip etmesin” ifadelerini kullandı.

2.5 yıldır il il, ilçe ilçe esnaf gezdiğini hatırlatan Akşener, “Esnafların dükkanlarının içinde bugüne kadar herhangi bir siyasi partiyi yermedim, kendi partimi övmedim. Propaganda yapmadım. Sadece o dükkanların içindeki insanların dertlerini dinledim. O dertleri kamuoyuyla paylaştım” vurgusu yaptı.

"ARKALARINA BAKMADAN GİDİYORLAR"
Bu dertler karşısında çözüm üreterek yarışan bir siyasi sistemin uzun zamandır olmadığını savunan Meral Akşener, “Dolayısıyla çırak çıkan sizsiniz. Seçim zamanı oculuk-buculuk üzerinden bizi birbirimizle düşman edip, sizi komşunuzla karşı karşıya getirip oylarınızı alıyorlar ve arkalarına bakmadan gidiyorlar.” dedi. Akşener sözlerine şöyle devam etti:

"HARAMİ DÜZENİ BİRLİKTE YIKACAĞIZ"
"Buna son vermenin yolu, o esnaf dükkanlarında müşteri nasıl velinimet ise sizin de seçmen olarak velinimet olduğunuzu bilmenizdir. Ben dahil herkesi karşınızda hazır ola çekmenizdir. Oylarınızı çok kıymetli hale getirmenizdir. Senin çocuğun 4 senelik üniversiteleri bitirip iş bulamadan evinde oturursa, umudu kalmamışsa; buna karşılık 5 maaş, 10 maaş, 15 maaş alan danışmanlar varsa bu ülkede harami bir düzen vardır. Bunu böyle sürdüremeyiz. Siz de sürdüremezsiniz. Onun için helal oylarımızla ister önce ister zamanında o sandıkta, demokrasi içerisinde bu harami düzeni birlikte yıkacağız inşallah.

"HORTUMLARINI BANA KESMEYİ NASİP ETSİN"
Allah bu ülkenin kaynaklarını sizlere kullanmaya nasip etsin. Bu ülkenin kaynakları var kardeşim. Bu ülke refah seviyesinin en üstte olduğu bir yönetimi hak ediyor. Bu fakirliği, bu yoksulluğu ortaya koyan şey; birincisi iş bilmezlik, ikincisi kayırma, üçüncüsü Türkiye’nin içinde bulunduğu bu şartları unutma, sizi unutma. Saraya girince sizin gözlerinizin içine bakmayı, sizi dinlemeyi unuttular. Hırsızlık, israf ve yolsuzluktur. Allah bunların bütün hortumlarını bana kesmeyi nasip etsin."
 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum