Meral Akşener: "Ablam, Ekrem İmamoğlu'nun yüzünde 'Rabbi Yessir' görmüş"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir programda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında konuştu. Akşener, "Benim ablam 75 yaşında dindar bir kadın, Ablam bana dedi ki 'Ekrem Kardeşimin yüzünde Rabbi Yessir gördüm' dedi" diye konuştu.

Meral Akşener: "Ablam, Ekrem İmamoğlu'nun yüzünde 'Rabbi Yessir' görmüş"
26 Ekim 2021 - 16:04 - Güncelleme: 26 Ekim 2021 - 17:26

İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener, Karar TV'de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akşener, "Ablam, Ekrem İmamoğlu'nun yüzünde 'Rabbi Yessir' görmüş" dedi.


Ablasının dindar olduğunu ve AKP'li kadınlar ile beaber olduğunu ifade eden Akşener,
"Benim ablam 75 yaşında dindar bir kadın. Ablam AK Parti bünyesindeki dindar kadınlarla da beraber olan biri. Ablam bana 'Ekrem Kardeşimin yüzünde Rabbi Yessir gördüm' dedi. Arkadaşlarını sordum, onlar da sempati duymuşlar." dedi.

Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim dönemi adaylığı ile ilgili olarak da "Mansur Bey'in adaylığında İYİ Parti olarak bizim bir gayretimiz var ben Kılıçdaroğlu'nu çok destekledim İmamoğlu'nun adaylığını genç bir arkadaşımızdı, babasını ve amcasını tanırdım dilde bir birliktelik oluşturduk" şeklinde konuştu.

Akşener, "Ekrem İmamoğlu da Mansur Yavaş da Millet İttifakı'nın Belediye Başkanları. İki ismin de seçilmesi için gayret gösterdim. Sayın Kılıçdaroğlu iki arkadaştan birini aday gösterdiği hâlde biz hayır demeyiz. 63 ilin ilçelerinde insanlarla görüşüyorum. Muhalif seçmeni iki arkadaşımız üzerinden taraftarlaştırmaya döndü bu iş. Bunu yanlış buluyorum. Taraftarlaşan insanlar o insanların arkasında yürüyecek mi yürümeyecek mi diye bir endişem var. Tek ve ortak adayla gidilmesini de öneriyorum. Sayın Kılıçdaroğlu döner de iki arkadaştan birini aday gösterirse hayır demeyiz" ifadelerini kullandı.

RABBİ YESSİR NEDİR?
"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr" şeklinde kısaca okunan Rabbi Yessir duası, "Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır" anlamına gelir. Rabbi Yessir duasının manevi etkisi ile işlerin kolaylaşacağına ve huzura erişileceğine inanılır.
YORUMLAR

  • 2 Yorum