Memur ve emekli maaşlarına zam geliyor: AKP'li vekil asgari ücrete zam için tarih verdi

AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz’da memur ve emeklilere maaş artışı olacak. Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınacak" açıklamasını yaptı.

Memur ve emekli maaşlarına zam geliyor: AKP'li vekil asgari ücrete zam için tarih verdi
30 Mart 2022 - 14:24 - Güncelleme: 30 Mart 2022 - 14:54


AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, TBMM'de 3600 ek gösterge ve asgari ücrete ikinci zam konusunda değerlendirmelerde bulundu. 

Temmuzda memur ve emeklilerin zam alacağını belirten Akbaşoğlu, "Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz'da memur ve emeklilere maaş artışı yapılacak. Bu bağlamda asgari ücretli kardeşlerimizin durumu da ele alınacak" dedi.

3600 ek gösterge konusunda da bu yılın ilk yarısında Temmuz ayında yasal çalışmanın ortaya çıkacağını belirten Akbaşoğlu "3600 ek gösterge Temmuz ayına kadar çıkarılacak. EYT'li kardeşlerimizle helalleşeceğiz, ne yapacağımızı bu yıl açıklayacağız" dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    Bu cehaletin içinde debelenen, zır cahil AKP zihniyeti birinin bilmediği gibi, herkes önüne geldiği gibi mikrofona konuşuyor, ve birileride bunları inanıyor. Oysa Almanya’da emekli maaşı alan sayıları 21 milyon iken, adam 4 milyon diyor kafadan atıyor. Kaldıki almanya’nın nüfusu Türkiye nüfusu ile eşitken, Alman devleti aşağı yukarı Türkiye'ye kıyasla, iki misliye yakın emekli vatandaşının emekli maaşını ödüyor.