Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Suriyeliler zamanında buraya gelip Çanakkale geçilmesin diye şehit oldu"

Sığınmacı sorunuyla ilgili tartışmalara Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da dahil oldu. Yalçın, "Suriyeliler zamanında buraya gelip Çanakkale geçilmesin diye şehit oldu" dedi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Suriyeliler zamanında buraya gelip Çanakkale geçilmesin diye şehit oldu"
08 Mayıs 2022 - 13:29


Türkiye'de sığınmacı sorunu ve kaçaklar siyaset gündeminde ilk sırada yer alıyor. Tartışmalar sürerken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan ilginç bir açıklama geldi.

Bingöl'de sendika şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı'nda konuşan Yalçın, "Türkiye'de birileri operasyon çekiyor. Kardeşim senin ötekileştirdiğin Halepli adam, Çanakkale'ye git, şehitliği gez en fazla Bursalı, ikinci Halepli var. O buraya gelip zamanında Çanakkale geçilmesin diye şehit oldu" ifadelerini kullandı.

Yalçın, şöyle devam etti:
"Orası senin vilayetindi daha dün. O, buraya gelip şehit olduğunda Çanakkale'de onun ismini saydığında bu anlamda iftihar edeceksin, ümmet diyeceksin, insan diyeceksin ama bugün o duruma kayıtsız kalacaksın. Kayıtsız kalma şansı yok Türkiye'nin. O konuşanlar boş geçinen ve bol keseden konuşuyorlar. Suriye senin sınırın. Suriye'deki her türlü kargaşa Türkiye'yi ilgilendirir. Onun için rahmetli Erbakan Hoca 'Siyonizm'den, büyük İsrail'den bahsederken bir gün mesele Suriye ise hedef Türkiye'dir' diye boşuna demedi.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • ÖZAL
  2 hafta önce
  Daha Suriye'nin ayrı bir ülke olduğunu bilmeyen birisi memurlari temsil ediyor bundan daha acı ne ola ki...
 • Adam
  2 hafta önce
  Tarih bilmeyen yada yanlış kaynaklardan öğrenen veyahut çarpıtan sendikacı arkadaş. Osmanlı tebaası o savaşta bir çok cephede savaştı. Ama bilmediğin şey filistin sina cephesinde bile senin bahsettiğin oranda şimdiki suriyeli arap karseşin savaşmadığı gibi İhanetlerini yaz yaz bitmez.
 • sGOODsITgets
  2 hafta önce
  Oradan gelenlerin çoğunluğu Türk evladı idi. Arap değil!
 • misafir
  2 hafta önce
  Çanakkale şehitliğini gezmeni tavsiye ederim. İsimleri okursan kaç tane Suriyelinin geldiğini öğrenirsin. Bu tür palavralara karnımız doydu. O dönemde Suriye'den asker sevkiyatı çok zordu. Sevkiyatı yapacak araç yoktu. Asker sevkiyatları genellikle yakın illerden, çoğunlukla Trakya ve Marmara bölgesinden yapılmış. Başka illerden de gelenler olmuş. Ama bu iki bölgeden gelenler kadar değil. 6-7 defa Çanakkale şehitliğini gezdim. Şehitlikte yazan isimleri ve şehirlerini defalarca okudum. Giden olursa isimleri ve şehirlerini okusun. O zaman anlatılan bu Suriyeli masalının bir palavradan ibaret olduğunu anlarsınız
 • karamanoğlu
  2 hafta önce
  zamanında onlar Suriyeli değil, Osmanlı idi... O zaman bitti..Bugün Suriyeli ve çağırsan kılını kıpırdatmaz...
 • düz adam
  2 hafta önce
  o zaman da halepten 10 milyon mu gelmiş ağam? sonra da kuzu kuzu geri dönmüşler he mi? o vakitte anamızı bacımızı taciz etmişler miydi ağam? yoksa biz savaştayız da haberimiz mi yok?
 • Halil Ertuğrul
  2 hafta önce
  Yalancı Ali, Çanakkale'de Rum Ermeni Yahudi vardı Suriyeli yoktu.