Memleket Partisi'nde kriz: İstifalar peş peşe geliyor

Memleket Partisi'nde kriz yaşanıyor. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi'nin ardından iki isim daha istifa kararı aldı.

Memleket Partisi'nde kriz: İstifalar peş peşe geliyor
25 Ocak 2022 - 10:34


Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi, ailesindeki sağlık sorunlarını gerekçe göstererek partisindeki görevlerinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Çelebi, "Ailemdeki sağlık sorunları nedeniyle parti görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye/yöneticilerimize zarar verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Mücadeleye devam" ifadelerini kullanmıştı.

İKİ İSTİFA DAHA
Mehmet Ali Çelebi'den sonra, Memleket Partisi Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek ve Memleket Partisi Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Ayça Özsoy Sarıkamışlı partideki görevlerinden istifa ettikleri duyurdular.

Mustafa Kemal Çiçek, “Genel Disiplin Kurulu üyelerimizin taktir ve oyları ile seçilerek, yürüttüğüm Memleket Partisi Disiplin Kurulu Başkanlığı vazifemden lüzumuna binaen istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Ayça Özsoy Sarıkamışlı da “Gördüğüm lüzum üzerine partide mevcut Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı görevimden ve tüm görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin Üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Parti hepimizin partisidir. Mücadeleye devam!” açıklamasında bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum