Melih Gökçek, 2.5 yıl sonra cipi geri verdi! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden çok sert açıklama

ABB Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin cipini 2.5 yıl sonra teslim etti. Belediyeden olayın ardından çok sert açıklama yapıldı. Açıklamada "Büyükşehir Belediyesi olarak, görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan kişiden, eşinin yönetici olduğu vakfa, malum spor kulübü derneklerine ve aile dostu olduğu bilinen kişilere ücretsiz tahsis edilen veya uzun süreli kiralanan yerleri de bir an evvel iade etmesini bekliyoruz" denildi.

Melih Gökçek, 2.5 yıl sonra cipi geri verdi! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden çok sert açıklama
14 Aralık 2021 - 15:46 - Güncelleme: 14 Aralık 2021 - 15:58
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek, ABB'nin cipini 2.5 yıl sonra teslim etti. 

Gökçek'ten cipin teslim alınmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden çok sert açıklama geldi. 

Yapılan açıklamada "Büyükşehir Belediyesi olarak, görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan kişiden, eşinin yönetici olduğu vakfa, malum spor kulübü derneklerine ve aile dostu olduğu bilinen kişilere ücretsiz tahsis edilen veya uzun süreli kiralanan yerleri de bir an evvel iade etmesini bekliyoruz. Zira milletin malı olan bu taşınmazlar, kiralayan kişiler tarafından üçüncü şahıslara kiralanmakta olup Belediyemizin elde etmesi gereken kazançların katbekat fazlası bu vakıf, kulüpler ve ailelere gitmektedir." denildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açıklaması şu şekilde:
"Görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan Melih Gökçek’ten Belediyemize ait olan zırhlı araç teslim alınmıştır. Aracın son durumu hakkında detaylı incelemeler yapılıp sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Bununla birlikte, aracın zırhlanması ve sonrasında buna bağlı olarak meydana gelen motor arızası ile ilgili yapıldığı iddia edilen usulsüz işlemlere ilişkin Teftiş Kurulu Başkanlığınca gerçekleştirilen inceleme de yakın zamanda tamamlanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.  

Büyükşehir Belediyesi olarak, görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan kişiden, eşinin yönetici olduğu vakfa, malum spor kulübü derneklerine ve aile dostu olduğu bilinen kişilere ücretsiz tahsis edilen veya uzun süreli kiralanan yerleri de bir an evvel iade etmesini bekliyoruz. Zira milletin malı olan bu taşınmazlar, kiralayan kişiler tarafından üçüncü şahıslara kiralanmakta olup Belediyemizin elde etmesi gereken kazançların katbekat fazlası bu vakıf, kulüpler ve ailelere gitmektedir.

Kurumumuz da bu konuda tüm hukuki süreçleri uygulamakta ve tıpkı zırhlı cip konusunda olduğu gibi ısrarla takip etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


YORUMLAR

  • 0 Yorum