Melih Bulu görevden alındı, "Bundan şeyin haberin var mı? Benim" diye paylaşım yaptı!

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınan Melih Bulu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla haberin asılsız olduğunu iddia ederek "Bundan şeyin haberin var mı? Mesela benim" diye dalga geçti.

Melih Bulu görevden alındı, "Bundan şeyin haberin var mı? Benim" diye paylaşım yaptı!
15 Temmuz 2021 - 08:47 - Güncelleme: 15 Temmuz 2021 - 11:05
Boğaziçi Üniversitesi’nin kayyum Rektörü Melih Bulu, bu gece yayımlanan Resmi Gazete ile görevinden alınırken haberin gerçek olduğuna inanmadı ve sosyal medyadan kendisine durumu bildirenler ile alay etti. 

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınmasının ardından Twitter’da kısa sürede gündeme giren Melih Bulu, gece yarısı yayımlanan Cumhurbaşkanı kararnamesine ‘asılsız haber’ dedi. Bulu, görevden alınmasına dair yayımlanan kararnameye inanmayarak kendisine görevden alındığını bildiren kişilere “Oyuna gelmeyin çocuklar, uyuyun” ifadesini kullandı. 

“PEKİ BUNDAN ŞEYİN HABERİ VAR MI? MESELA BENİM”
Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararının ardından Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Hakkımda şuan Twitter gündeminde olan konuya cevabım yine eskiden çıkan asılsız haberle aynıdır; Peki bundan şeyin haberi var mı? Mesela benim. Oyuna gelmeyin çocuklar, uyuyun” mesajını paylaştı. 
 
Resmi Gazete'deki kararı görmeden haber için yalanlamada bulunan Bulu, haberin asılsız olmadığını fark edince paylaşımını kısa süre içerisinde sildi.


Ayrıca Melih Bulu, görevden alınınca Erdoğan'ın resmini paylaştı. Bulu, paylaştığı fotoğrafa hiçbir şey yazmadı.


MELİH BULU INSTAGRAM HESABINI KAPATTI
Melih Bulu, görevden alınmasıyla birlikte ne yapacağını şaşırdı. Bulu, Erdoğan resmini paylaştıktan bir süre sonra Instagram hesabını kapattı.


NE OLMUŞTU?
Kayyum Rektör Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştı. 

Bulu’nun göreve atandığı günden beri, rektörün seçimle belirlenmesini isteyen öğrenci ve akademisyenlerin 6 aydır Boğaziçi Üniversitesi'nde protesto gösterileri devam ederken kayyum Rektör Bulu, “Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak" demişti. Bulu, göreve getirildikten 6 ay sonra devam eden eylemler nedeniyle görevden alındı.

Kayyum Rektör Melih Bulu, 195 gün sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınırken henüz yerine herhangi bir atama yapılmadı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum