Mehmet Cengiz ilk kez konuştu: "Kemal Kılıçdaroğlu'nu mahkemeye verdim!

Kamudan aldığı ihalelerle bilinen Cengiz Holding'in sahibi Mehmet Cengiz, Sözcü yazarı Serpil Yılmaz'ın iddialarına cevap verdi. "Yoruldum, bıktım dedikodulardan. Herkesle yargı önünde mücadele edeceğim" diyen Cengiz, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da mahkemeye verdiğini duyurdu.

Mehmet Cengiz ilk kez konuştu: "Kemal Kılıçdaroğlu'nu mahkemeye verdim!
16 Mart 2022 - 09:34


Sözcü yazarı Serpil Yılmaz, "Cengiz'in Londra'daki şirketi" başlıklı 13 Mart'taki yazısında, "Mehmet Cengiz'in Londra'da bir şirketine ulaştım" diyerek bir adres paylaşmış ve "Adreste Kurulan şirketin ortakları arasında kardeşleri Ekrem, Kazım, Asım ve Şeref Cengiz de yer alıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Serpil Yılmaz, "Koltuk kardeşliği" başlıklı 15 Mart yazısında ise Mehmet Cengiz'in Altunizade'deki merkez ofisinde üzerine oturduğu koltuklar ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da kullandığı Huber Köşkü'ndeki koltukların aynı markanın ürünü olduğunu iddia etmişti.

CENGİZ YANIT VERDİ
Mehmet Cengiz, Yılmaz'ın iddiaları hakkında OdaTV'ye konuştu. Cengiz şu ifadeleri kullandı:

"Bir ülke medyası davası ülke olan bir şirkete bu kadar zulüm yapmamıştır. Aradım ilgili yazarı, kaç yıldır tanışırız telefonuma çıkmıyor. Bilmiyor mu, tanımıyor mu bizi, kırk beş yıldır iş dünyasındayız biz.

Yedi sektörde 35 şirketimiz 45 bin çalışanımız var. Bir günde birkaç yılda gelmedik buraya biz. 17 yaşından beri inşaattayım ben. Aşığım mesleğime. Ülkeme aşığım. Gelsinler metroları, tünelleri, köprüleri gezdireyim. Eti batmıştı, 1 milyar dolar harcadım. Bir gazeteci gelip gördü mü Mazıdağ'da onca güçlükle yapılan işi.  Amerika'dan Kanada'dan mühendisler getirdim, bizim insanımıza eğitim verdirdim. Türkiye'de cevherden katot bakır üreten tek fabrika olan Eti Bakır Samsun İzabe Tesisinin yanı sıra Küre, Murgul, Adıyaman, Giresun Halıköy'den ekonomiye katkı sağlıyoruz. Eti Alüminyum mesela, madenden son ürüne kadar üretim yapabilen tek entegre alüminyum fabrikasını gelin gezdireyim, görün yapılan işleri.

80 ülkeye ihracat yapıyoruz. 485 milyon dolara otel satıp bu madenlere yatırdım, biriniz yazdı mı? Yüreğimi yakıyorlar. Bugüne kadar beş milyon metreden fazla sondaj yaptık biz. Sadece yurdumuz değil Azerbaycan, Bulgaristan, Kırgızistan, Irak, Hırvatistan, Özbekistan, Romanya, Rusya, Kırgızistan gibi ülkelerdeyiz biz, alt yapı, enerji ve madencilik projeleri yapıyoruz. Avrupa'nın göbeğinde otoyolları yaptık kim yazdı? Her gittiğim ülkede devlet başkanı gibi karşılıyor, protokol uyguluyor o ülkeyi yönetenler.

Kahrediyorum. İngiltere'de evmiş şuymuş buymuş. İngiltere'de kobalt üreten şirket satın aldık, niye tek gazeteci yazmıyor? İngiltere'de hangi büyük ihalelere girdik niye yazmıyorlar? Neymiş koltuğun fiyatı şuymuş. Türk iş adamlarının dünyayla rekabet ettiğini anlamayan kafalar bunlar? Londra'da bir Türk işadamının şirketi olması bunlara niye batıyor?


"KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU MAHKEMEYE VERDİM"
Kemal Kılıçdaroğlu'nu da mahkemeye verdim. Ana muhalefet partisi dedikoduyla hareket edemez. Kimin elinde belgesi varsa buyursun mahkemeye başvursun. Sürekli laf üretiyorlar. Yoruldum bıktım dedikodulardan. Ama artık yeter, hep sustum herkesle yargı önünde mücadele edeceğim. Günah. İngiltere'de çalışan okuyan çocuğum torunlarım yeğenlerim var niye hedef gösteriyorlar. Böyle siyaset, böyle gazetecilik olur mu? Soru sorduğunuz için sizlere de teşekkür ederim."

YORUMLAR

  • 0 Yorum