Mehmet Barlas: Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorum

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, bugünkü yazısında "Erdoğan gibi birikimli devlet adamlarına daha fazla muhtacız. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorum" dedi.

Mehmet Barlas: Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorum
21 Ocak 2022 - 09:03


Sabah başyazarı Mehmet Barlas, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Ukrayna'ya gidecek olması ve Rusya ile barış mesajı vermesini köşesine taşıdı.  Barlas, Erdoğan'ın "Bu tür akılsızlıklara karşı adeta bir ilaç" olduğunu savundu. 

Barlas ayrıca şu ifadeleri kullandı:
"Sonuçta bu hafta Erdoğan'ı, önce Kiev'de sonra da Moskova'da görmemiz mümkün. Bunlardan alınacak bir ders var, daha doğrusu bu dersi Tayyip Erdoğan'ın kendisi de almalı. Bu karmaşık dünyada, bu kadar karmaşık işlerin arasına girip barışı sağlamaya çalışmak ciddi bir iştir. Türkiye bunu defalarca yaptı. En son Azerbaycan'ın yanında yer almasına rağmen Ermenistan'la ne savaşa girdi ne de diyaloğu kopardı.

Türkiye'de siyasetin eksiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi bir aday çıkaramamaları... Oysa siyasette Erdoğan gibi birikimli devlet adamlarına daha fazla muhtacız. 
Demek istediğim şu: 2023 Haziran'ında cumhurbaşkanı seçilememe ihtimalini düşünmek bile istemiyorum." 


YORUMLAR

  • 1 Yorum