Medvedev: Artık birbirimize silahların dürbününden bakabiliriz

Rusya'nın eski devlet başkanı ve Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dimitri Medvedev, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası konuştu. Medvedev, "Artık birbirimize sadece silahların dürbününden bakabiliriz.” dedi.

Medvedev: Artık birbirimize silahların dürbününden bakabiliriz
26 Şubat 2022 - 13:47


Rusya’nın eski devlet başkanı, şimdiki Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Medvedev, “operasyonun”, Putin’in belirttiği tüm sonuçlar elde edilinceye dek süreceğini söyledi. Medvedev, yaptırımların Rusya’nın bütünlüğüne yardımcı olduğunu öne sürerken, Rusya’nın ‘diplomatik ilişkilere’ ihtiyacı olmadığını dile getirdi.

Rusya’nın eski Başkanı, Rus elçilerin, yaptırım uygulayan ülkelerle tüm bağlarını kopartması gerektiğini vurgularken, “Artık birbirimize sadece silahların dürbününden bakabiliriz.” dedi.

Medvedev, Avrupa Konseyi’nin Rusya’nın üyeliğini askıya alma kararına da tepki gösterirken, “gerçekten adaletsiz bir karar” ifadelerini kullandı. Medvedev bunun konseyin kapılarını tamamen kapamak için iyi bir ‘neden’ olabileceğini de öne sürdü.

Medvedev, yaşananların ‘Rusya’da idam cezasını getirmek için’ bir fırsat olabileceğini de sözlerine ekledi.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum