MEB'den yüz yüze sınav açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), koronavirüs salgını nedeniyle yüksek ve çok yüksek riskli kategoride yer alan illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart'a kadar yapılamayan sınavların, 3 Mayıs gününden itibaren yapılacağını duyurdu.

MEB'den yüz yüze sınav açıklaması
24 Mart 2021 - 21:36

Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, ortaokullardaki yüz yüze sınav uygulamalarına ilişkin açıklamalara yer verildi.

Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavların yüz yüze yapılacağı belirtilen açıklamada, “Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır” denildi.

ORTAOKULLARDA YÜZ YÜZE SINAV TAKVİMİ GÜNCELLEMESİ 
Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır.

Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır. 

Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4’üncü sınıflar ile ortaokulların 8’inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir. 

Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması hâlinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum