Mazot fiyatları arttı: İDO, Bursa - İstanbul seferlerini kaldırıyor!

İDO'nun 14 yıllık Bursa - İstanbul seferleri tarih oluyor. İDO 1 Ocak'tan itibaren Güzelyalı – Yenikapı arasında sefer yapan her iki arabalı feribotunda seferlerini mazot fiyatlarındaki artışlar da gerekçe gösterilerek sonlandırılıyor.

Mazot fiyatları arttı: İDO, Bursa - İstanbul seferlerini kaldırıyor!
17 Aralık 2021 - 11:06

Bursa ve İstanbul arası arabalı feribot dönemi tarih oluyor. Feribotları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden kiralayan İDO’nun bakım maliyetleri konusunda İBB ile anlaşmazlığa düştüğü belirtildi.

NTV'nin haberine göre İDO, yılbaşından itibaren artan mazot fiyatlarını da gerekçe göstererek Güzelyalı iskelesinden İstanbul’a olan seferleri sonlandırmaya hazırlanıyor.

Bursa Deniz Otobüsleri’nin (BUDO) İstanbul seferlerine başlaması, Osmangazi Köprüsü ve Bursa-İzmir-İstanbul otoyolunun hizmete girmesi ile Bursa'da büyük bir darbe alan İDO, 14 yıldır Bursa-İstanbul arasında milyonlarca yolcu taşıyan Orhangazi ve Osmangazi feribotlarının seferlerine yılbaşından itibaren son veriyor.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • titito
    1 ay önce
    İstanbul Bandırma zaten iptal olmuştu. İstanbul-Yalova yı da karşılıklı olarak iptal edin ki usd olarak garanti sayı verilen Orhangazi köprüsü 5 li müteahhide çalışsın dimi ama