MasterChef 2021 şampiyonu canlı yayında belli oldu! Eren mi, Hasan mı?

MasterChef Türkiye'nin şampiyonu belli oldu. 14 Ocak Cuma günü 3 ayrı etaptan oluşan final bölümünde yarışan Eren Kaşıkçı ve Hasan Biltekin'in mücadelesinin ardından şampiyon netleşti. İşte MasterChef şampiyonu...

MasterChef 2021 şampiyonu canlı yayında belli oldu! Eren mi, Hasan mı?
15 Ocak 2022 - 09:30 - Güncelleme: 15 Ocak 2022 - 11:00
MasterChef şampiyonu TV8 ekranlarındaki canlı yayında belli oldu. Ünlü şefler Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliklerini yaptığı MasterChef 2021'de Temmuz ayından bu yana süren macera 14 Ocak Cuma akşamı büyük finalle noktalandı. Yarışmanın bu yılki büyük ödülü ise otomobil olarak belirlendi.

MasterChef Türkiye’de ilk günde yarışmacılardan üç yemek istenmişti. Bu yemekler; ilk eleme turunda yaptıkları yemek, dört ana malzeme ile yaratıcı yemek ve hayatlarının dönüm noktası olan yemekti. Üç oyun sonunda Eren 65, Hasan 59 puan topladı.

FİNAL GECESİNDE HANGİ YEMEKLER YAPILDI?
Üç oyunda oluşan final gecesinde önce Türk mutfağı ve uluslararası mutfaktan birer menü hazırlandı. Bu yemekler için şeflerin verdiği puanlar sonrasında canlı yayına geçildi.

Canlı yayında ise Hasan ve Eren, imza tabağını hazırladı. MasterChef 158. bölümde Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şeflerin verdiği puanlar ile MasterChef Türkiye 2022 şampiyonu belli oldu.

Eren ve Hasan ilk olarak Türk mutfağından başlangıç, ana yemek, tatlıdan oluşan bir menü hazırladı. Şeflerin puanlaması sonrasında Eren 84, Hasan 82 puana yükseldi.

Günün ikinci oyununda ise başlangıç, ana yemek, tatlıdan oluşan uluslararası bir menü hazırlandı. Bu oyun sonrasında verilen puanlar, mühürlendi ve canlı yayında sonuçları açıklandı. Verilen puanlar sonucu, Eren 108, Hasan 103 puana erişti.

3. OYUNDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU
Büyük finalde son oyun ise yarışmacıların imza tabağı oldu. Canlı yayında yapılan bu yemekler, iki yarışmacının kendi özel tariflerinden oluştu. Şeflerin bu yemekler için verdiği puanlar sonrasında MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu belli oldu.

MasterChef Türkiye’de altı aylık maraton sona erdi. Aylarca süren mücadelenin ardından, MasterChef’te kazanan toplamda 134 puan alan Eren Kaşıkçı oldu. İkinci olan Hasan ise 127 puan topladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum