Mansur Yavaş'tan yurt hamlesi: Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız!

Üniversitelerin açılmasıyla birlikte barınmayla ilgili büyük bir krizle karşı karşıya kalan öğrenciler için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş harekete geçti. Yavaş, 2 bin 400 öğrencinin yurt için belediyeye başvurduğunu söyledi. Yavaş, "Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin imkanlarını başka şeylere harcamaktansa öğrenciye harcamak en güzeli" dedi.

Mansur Yavaş'tan yurt hamlesi: Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız!
23 Eylül 2021 - 09:24

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, üniversitelerin açılmasıyla birlikte başlayan yurt sorununa karşı harekete geçti. Ankara’da 2 bin 400 üniversite öğrencisinin belediyeye yurt başvurusunda bulunduğunu belirten Mansur Yavaş, "Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin imkanlarını başka şeylere harcamaktansa öğrenciye harcamak en güzeli" dedi.

t24'ün haberine göre, Ankara Sanayi Odası İş Dünyası Büyükelçiler Resepsiyonu’na katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, üniversite öğrencilerinin yaşadıkları yurt sorununa ilişkin soruları yanıtladı. Kamu yöneticisi olarak üstüne düşen görevi yaptığını ifade eden Yavaş, şunları söyledi:

"BELEDİYEYE AİT 4 BİNAYI ÖĞRENCİLER İÇİN BOŞALTIYORUZ"
“Kimseyi aç ve açıkta bırakamayız. Nasıl kışın sokakta kimseyi bırakamıyorsak şimdi gelen öğrencileri de sahipleniyoruz. Yedekten asil yer kazanana kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. Elimizde zaten var olan beş bloğu Hacettepe Üniversitesi’ne vermiştik. Şimdi belediyeye ait dört bloğu daha öğrenciler için boşaltıyoruz. Onu da başka bir üniversitemize vereceğiz. Çünkü onların da işletilmesi büyük sorumluluk.

"BAŞVURU 3 BİNİ GEÇEBİLİR, HİÇBİR ÖĞRENCİYİ AÇIKTA BIRAKMAYACAĞIZ"
Ayrıca oralara kütüphane, yemekhane, çamaşırhane gibi üniteler yapıp öğrencilerin rahat etmesini sağlayacağız. Şu ana kadar başvuru yapan 2 bin 400 öğrencimiz var. Halen de başvuru geliyor, 3 bini bulur gibi görünüyor. 3 bini de geçebilir. Geçse de sonuna kadar desteğimiz sürecek. Hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin imkanlarını başka şeylere harcamaktansa öğrenciye harcamak en güzeli.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum