Mansur Yavaş'tan yeni açıklama: Kararlılığım devam ediyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Tehditlere cevap verdi" başlığıyla çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Yavaş, tehditlerin ardından yaptığı ilk açıklamadaki kararlılığının aynen devam ettiğini söyledi.

Mansur Yavaş'tan yeni açıklama: Kararlılığım devam ediyor!
02 Aralık 2021 - 09:31


Alparslan Türkeş anmasında çıkan kavganın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklama yapmış ve Mansur Yavaş'ı tehdit etmişti. Bahçeli, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey'in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var" yanıtını vermişti.

Konuyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan ikinci açıklama geldi.

"UZAKTAN YAKINDAN İLGİMİZ YOK"
Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e açıklamalarda bulunan Yavaş, şu ifadeleri kullandı:
“Yanlış yorumlanmaması için vakfın toplantısına katılmadığım gibi çiçek de göndermedim. Vakıf Genel Sekreterinin Belediyede görevli olması nedeniyle ilişkilendirilmiş olabilirim. Gençlik Parkı içinde bulunan salonumuzu istemişlerdi, uygun bulmamıştım. Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok. Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam. Vakfın Genel Sekreteri bizde çalışıyor diye ilişkilendirme oluyorsa, belediyede çok sayıda ülkücü var. Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?”

MANSUR YAVAŞ'TAN İKİNCİ AÇIKLAMA: KİMSEYE YANIT VERMEDİM
Bu ifadelerin ardından yeni bir açıklamada bulunan Mansur Yavaş, hiçbir kişi ve kuruma yanıt vermediğini dile getirdi.

Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün bazı yayın organlarında 'tehdit ve iddialara cevap verdi' şeklinde haberler yayınlanmaktadır. Kimseye ve hiçbir kuruluşa cevap anlamına gelecek bir açıklamam bulunmamaktadır." dedi.

Yavaş, daha önce yaptığı açıklamadaki kararlılığının devam ettiğini belirtti. Yavaş'ın önceki açıklaması şu şekildeydi:
“Milletimizi iradesiyle Ankara Büyükşehir Belediye başkanı seçilmemin ardından, bu makamın getirdiği sorumluluk ve prensiplerim gereği 2,5 yıldır hiçbir siyasi demeç vermedim. Bu sorumluluk ve prensip gereği, bundan sonra da ilgimiz olmayan konulardan dolayı hakkımda yapılan siyasi açıklamalara bir yanıt vermeyeceğim. Hemşerilerime söz verdiğim üzere sadece ve sadece 6 milyon Ankaralının mutluluğu ve huzuru için yaptığım çalışmalara aynen devam edeceğim.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum