Mansur Yavaş'tan ücretsiz yurt: Hacettepe Üniversitesi'ne 25 yıllığına bedelsiz tahsis edildi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyeye ait 5 taşınmazı 25 yıllığına Hacettepe Üniversitesine bedelsiz olarak tahsis etti. Mamak Araplar Mahallesi'nde bulunan 5 blok öğrenci yurdu ve konukevi olacak.

Mansur Yavaş'tan ücretsiz yurt: Hacettepe Üniversitesi'ne 25 yıllığına bedelsiz tahsis edildi!
12 Eylül 2021 - 14:11 - Güncelleme: 12 Eylül 2021 - 14:17

Ankara Büyükşehir Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait Mamak Araplar Mahallesi'nde bulunan ve uzun yıllardır atıl halde bulunan blok halinde 5 taşınmazı 25 yıllığına Hacettepe Üniversitesine bedelsiz olarak tahsis etti. Her biri 2 üniversite öğrencisini barındırabilecek kapasiteye sahip 400 konuttan toplam 800 üniversite öğrencisi yararlanacak.


YAVAŞ: HEP YANINIZDA OLACAĞIM"
Mansur Yavaş, "Mamak'ta bulunan 800 öğrenci kullanımına uygun taşınmazımızı Hacettepe Üniversitesi'ne Yurt ve Konukevi olarak kullanılmak üzere tahsis ediyoruz. Sevgili gençler, umarım üniversite hayatınızın en güzel anılarının ev sahibi oluruz. Hep yanınızda olacağım" ifadelerini kullandı.

EV SAHİPLERİNE ÇAĞRI: ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ
Yavaş, "Bu vesileyle artan konut fiyatlarına da değinmek istiyorum. Sevgili ev sahibi hemşehrilerimden özellikle şehrimize eğitim için gelen öğrencilere karşı anlayışlı olmaları konusunda hassasiyet bekliyorum. Onlar bizim geleceğimiz" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının 3’üncü oturumunda gündeme gelen Başkanlık Yazısının oy birliği ile kabul edildiği belirtildi.

Meclis'te kabul edilen karara göre; Mamak Araplar Mahallesi’nde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan 38088 adada C-1, C-2, C-3, C-4 ile 38089 adada C-5 bloklarında yer alan tüm bağımsız bölümler mevcut haliyle Hacettepe Üniversitesi'ne tahsis edildi.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • dayı
  1 ay önce
  Adama bak. Başkan değil gerçek anlamda DEDE VE ÖĞRENNCİLER DE TORUNU. Söylenecek söz ALLAH RAZI OLSUN.
 • Mikail SALÇIN
  1 ay önce
  Büyüksün başkan. Her zaman yanındayız.