Mansur Yavaş'tan Meclis toplantısına Melih Gökçek ile ilgili damga vuran sözler

ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Melih Gökçek hakkındaki açıklamaları Meclis toplantısına damga vurdu. Yavaş, Murat Ağırel'in kitaplarını göstererek "İki kitap dolusu Ankara halkında kimleri zengin ettiği öyküsü var bunlar mahkemeye de verilemiyor, ispat hakkı sunulacak diye verilemiyor. Final bu dur" dedi.

Mansur Yavaş'tan Meclis toplantısına Melih Gökçek ile ilgili damga vuran sözler
16 Nisan 2022 - 11:31 - Güncelleme: 16 Nisan 2022 - 12:05


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Meclisi’nde 2021 yılı faaliyet raporunu sundu. Yavaş'ın Melih Gökçek ile ilgili sözleri toplantıya damga vurdu.

"AKILDA KALAN ANKAPARK VE DİNOCAN"
Yavaş," Proje proje dediklerinizi bir gösterir misiniz? 25 yılı 3 yılla kıyaslıyorsunuz. 25 yılda neler yapılmış bir bakalım. Hep boş, batak, çöp proje. Buraların ne olarak kullanıldığı belli değil. Buralara milyarlarca paralar yatırıldı. Şimdi 25 yıllık belediyeciliğin arkasından Ankara halkına çıkıp sorduğunuz zaman Gökçek döneminin eserlerinden hangisinden aklınızda ne kaldı deseniz bir numaralı AnkaPark arkadaşlar, ikincisi de Dinocanlar" dedi.

"KİMLERİ ZENGİN ETTİĞİ ÖYKÜSÜ VAR"
Murat Ağırel'in Parsel Parsel ve Parsel Parsel 2 Vurgun kitaplarını gösteren Yavaş,"İki kitap dolusu Ankara halkında kimleri zengin ettiği öyküsü var bunlar mahkemeye de verilemiyor, ispat hakkı sunulacak diye verilemiyor. Final bu dur" diye konuştu.

"ABONMANI SİZ KALDIRMIŞSINIZ, SİZDE ABONMAN YOK!"
  Mansur Yavaş; su, sayaç ve toplu ulaşım fiyatlarıyla ilgili yapılan eleştirileri de rakamlarla yanıt verdi. Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Suyu 2005-2018 yılında ortama 1,60 dolara satmış bu belediye. Biz şimdi 0,60 dolara satıyoruz. Bakıyoruz tweet atılıyor suya zam yaptı belediye diye. İşte rakam ortada arkadaşlar. 2005-2018 yılında insanların en hayati ihtiyacı olan suyu bugünün parasıyla 23,5 liraya satmışlar. Bu paralar ne olmuş, çöp projelere gitmiş. Altyapının hepsi bitmiş olsaydı şu anda Polatlının suyu gitmiş olurdu, Çubuk’un gitmiş olurdu, Gölbaşı ve Mamak yapılmış olurdu. Açıktan akan kanal kalmazdı. Her belediye başkanının önceliği farklı. Bu çok önemli ve Ankara için ibret vesikasıdır, 1,60 dolara su satmak…

Şimdi geliyorum yıllarca methettiğiniz belediyeye, Murat Karayalçın öğrencilere aylık abonman uygulamış 95 yılında aylık abonmanı siz kaldırmışsınız.2019’da biz gelene kadar abonman yok. Abonman üstünden neden siyaset yapıyorsunuz? Abonman yok sizde.

Daha bitmedi arkadaşlar Ankaralı duysun şimdi 2015-17 yılları arasında siz kaç paradan bindirmişsiniz? Ortalama 1,29 doları bulmuş bir ara. 1,29 dolar kaç para yapar arkadaşlar 20 liranın üstünde değil mi? 2002’den itibaren ortalaması da 1 dolar yani bizimki ne kadar arkadaşlar 44 cent..

Geliyoruz sayaçlara 31 dolar mekanik sayaç satış kartlı sayaç satış 205 dolar, 300 dolara sattı biliyorum yani 300 dolara biliyorsunuz çok biliyorsunuz kartlı sayaçlarla ilgili tartışmalar yapılmıştı kartlı sayaç biz de 1000 lira 67 dolara sadece, mekanik sayaç da 196,5 lira.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum