Mansur Yavaş'tan İBB soruşturmasına ilk tepki: Asılsız ithamların karşısında tek vücuduz!

İçişleri Bakanlığı'nın İBB'ye 'terör teftişi' başlatması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan ilk tepki geldi. Yavaş, "Asılsız ithamların karşısında tek vücuduz" dedi.

Mansur Yavaş'tan İBB soruşturmasına ilk tepki: Asılsız ithamların karşısında tek vücuduz!
27 Aralık 2021 - 15:02 - Güncelleme: 27 Aralık 2021 - 15:14


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne 'terör teftişi' başlatması hakkında ilk kez konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanları Ankara Buluşması Açılış Konuşması'nda açıklama yapan Yavaş, "Dayanışma içerisinde bir bütün halinde hareket edecek, süreci yakından takip edecek ve asılsız ithamların karşısında tek vücut olarak yer almaya devam edeceğiz" dedi. Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:
"Kentlerimizde sağlanan bu güven duygusu ve huzur iklimine rağmen, Belediye Başkanlarımız hakkında son günlerde çok ağır sözler söylenmekte ve açıklamalar yapılmaktadır. Bu konuda detaylı açıklamamızı yarın ki deklarasyonumuzda detaylı olarak vurgulayacağız ancak burada altını çizerek vurgulamak isterim ki, bizler Büyükşehir Belediye Başkanları olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da haksızlıkların karşısında olacağız. Dayanışma içerisinde bir bütün halinde hareket edecek, süreci yakından takip edecek ve asılsız ithamların karşısında tek vücut olarak yer almaya devam edeceğiz. Ülkemizin yegâne temel taşı millet iradesi ve demokrasidir. Millet iradesi ve demokrasinin olduğu yerde bu iradeye karşı yapılan haksızlıkların ve yanlış uygulamaların karşısında yer alacağımızı peşinen beyan ediyoruz."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    3 hafta önce
    Biraz evvel tarih 28 Aralık 2021 AKİT kanal'da vatandaşın biri Murat Şahin'e mesaj atıyor ve şöyle diyor. Allah sayın cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin ülkemizde insanları uyarıyor diyor, ve buna Murat Şahin'de tek ülkemizde değil, dünyada afrika ülkelerinde insanları uyarıyor diye cevap veriyor. Ehhhh kokuşmuş beyinlerin içi çürüyünce bozuk plak gibi aynı şeyler tekrarlanır durur işte böyle.