Mansur Yavaş'tan açıklama geldi, Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmasına son noktayı koydu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, İYİ Parti lideri Meral Akşener'le görüştü. Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında "Ben siyasetin içinde değilim, kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum" dedi.

Mansur Yavaş'tan açıklama geldi, Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmasına son noktayı koydu
11 Nisan 2022 - 12:25 - Güncelleme: 11 Nisan 2022 - 12:51


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Mansur Yavaş, cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna şöyle yanıt verdi:

"BELEDİYE BAŞKANLARI İŞİNİ YAPMALI"
Ben bu tür şeylere hiç yorum yapmıyorum. Beni belediyecilik anlayışıma göre bir belediye başkanı seçildiği andan itibaren sadece görevini yapmalı. Ne siyasi partilere, ne de siyasi partilerin genel başkanlarına laf söylemeli, ne de onların iç işlerine karışmalı. İşini gücünü yapmalıdır. Seçilmeden önce şöyle bir söz vermiştim, “Bize oy vermeyenleri düşman gözüyle görmüyoruz, seçim kazanırsak zafer kazanmış olmayacağız” diye… O tavrımı aynen devam ettiriyorum. Kimseyi ayırmadan, herkesi kucaklayarak, eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyorum.

"GÖREVİMİN BAŞINDAYIM"
Bu arada bazen siyasi muarızların konuşmalarına da şahit oluyoruz ama o çizgimi de bozmadım. Hiçbir zaman cevap vermeyeceğim çünkü ben siyasetin içinde değilim. Kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum. Bu şekilde de devam edeceğim. Açıklamalar rızam dışındadır. Ben de görevimin başındayım.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum