Mansur Yavaş gençlere seslendi: Sizleri göndermek istemiyoruz, gitmenizi istemiyoruz

Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleriyle iftar programında bir araya geldi. Yavaş, gençlere "Bu kente iyice sahip çıkın. Sizleri göndermek istemiyoruz, gitmenizi istemiyoruz. Kendinizi misafir gibi hissetmenizi istemiyoruz" diye seslendi.

Mansur Yavaş gençlere seslendi: Sizleri göndermek istemiyoruz, gitmenizi istemiyoruz
29 Nisan 2022 - 16:48


Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleriyle iftar programında bir araya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bu kente iyice sahip çıkın. Sizleri göndermek istemiyoruz, gitmenizi istemiyoruz. Bu kente bir şeyler katmanızı, kenti sahiplenmenizi istiyoruz. Kendinizi misafir gibi hissetmenizi istemiyoruz. Bizim göremediklerimizi gösterin çünkü geleceğimizi en iyi gören sizlersiniz” dedi.

Gençlerin sorunlarını dinleyerek taleplerini tek tek not alan Yavaş, projelerini de anlatarak Büyükşehir Belediyesi Yerel Gençlik Eylem Planı’nın startını verdi. Yavaş daha sonra Büyükşehir Belediyesi Yemekhanesinde 200’den fazla genç ile iftarını açtı.

Ankara’daki kültürel değişime dikkat çektiği konuşmasında önemli tespitlerde bulunan Yavaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dünyanın neresine giderseniz gidin, tarihi kent merkezi mutlaka korunur. Siz kendi tarihinizi korumazsanız, kentin hafızasını kaybetmiş olursunuz. Dolayısıyla, Ulus ve çevresinde yenileme çalışmaları yapıyoruz. Buraların birçoğunu da siz gençlerimizin kullanımına açacağız. Mesela bir tanesi Sıhhiye’deki giyim merkezinin olduğu yer. Mahkemeden tahliye kararı çıktı, orayı tahliye edeceğiz ve sizler için kullanılır hâle getireceğiz. Bunu da inşallah 8-10 ayda yapacağız. Kurtuluş Parkı’nın karşısında çok katlı otopark var. Çok katlı otoparkın altını da sizin kullanımınıza açacağız. Tamamen öğrencilerin gidebileceği yerler, rahatça çalışabileceğiniz alanlar olacak.”
 
YAVAŞ: “BU KENTE BİR ŞEYLER KATMANIZI VE SAHİPLENMENİZİ İSTİYORUZ”
Gençlere, “Bu kente iyice sahip çıkın. Sizleri göndermek istemiyoruz, gitmenizi istemiyoruz. Bu kente bir şeyler katmanızı, kenti sahiplenmenizi istiyoruz. Kendinizi misafir gibi hissetmenizi istemiyoruz. Bizim göremediklerimizi gösterin çünkü geleceğimizi en iyi gören sizlersiniz” sözleriyle seslenen Yavaş, “İnşallah size bu yılın sonunda ya da önümüzdeki yıl yeni gelecek gençlerle birlikte kullanacağınız 3 yeni mekân hediye edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum