Mahir Ünal yıllar sonra anlattı: O türkü yüzünden dayak yedim

AKP'li Mahir Ünal, memleketi Kahramanmaraş'ta 40 yıl önce okuduğu okula gitti. Ünal, ortaokul ikinci sınıf öğrencisiyken “Çırpınırdı Karadeniz” şarkısını söylediği için “Pis faşist” denilerek dayak yediğini söyledi.

Mahir Ünal yıllar sonra anlattı: O türkü yüzünden dayak yedim
09 Nisan 2022 - 20:54


Öğrenci evinde yaptığı sahur sırasında söylediği "Menemene sucuk koymuşlar. Bunlar az önce şikayet etmiyor muydu" sözlerle gündemde olan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan yeni açıklamalar geldi.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 40 yıl önce eğitim gördüğü okulunu ziyaret eden Ünal, ziyaretin ardından okul bahçesinde gazetecilere anılarını anlattı.

Ünal şöyle konuştu:
"O zaman, 1980 öncesi Milliyetçi Cephe hükümeti düştü, aynı gece okul el değiştirdi. Hükümetin değiştiği gün Türkiye'de her şey değişirdi. Şimdi diyorlar ya yok efendim şöyle oldu böyle oldu. Milliyetçi Cephe hükümeti düştü, burada okuyan abilerimizin hepsini kovaladılar, CHP geldi iktidara. Burada okuyanların kimisi Darende'ye kaçtı. Çünkü okul el değiştirdi. Ben de orta ikinci sınıf öğrencisiyim dedim ki 'bana kimse bir şey demez herhalde', hiçbir yere gitmedim, kalktım kuzu kuzu geldim okula beni çevirdiler. Dediler ki 'Pis faşist sen Çırpınırdı Karadeniz'i mi söyledin?' Meğer ki ben Çırpınırdı Karadeniz'i söylemişim, bana o merdivenin orada bir dayak attılar."


YORUMLAR

  • 0 Yorum