Madenlerde devlet hak oranı artırıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Maden Kanunu'nda değişiklik yapıldı. Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararla madenlerde devlet hak oranı artırıldı.

Madenlerde devlet hak oranı artırıldı
19 Ağustos 2021 - 09:36
Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karar ile birlikte Maden Kanunu'nda değişiklik yapıldı. Karar doğrultusunda madenlerde devlet hakkı oranı artırıldı.

Kanun kapsamında Alüminyum, bakır, çinko, demir, krom ve kurşun için belirkenen devlet hakkı oranı yüzde 25 artırıldı.

Buna göre; kanun kapsamındaki madenlerden alüminyom, bakır, çinko, demir, krom ve kurşun için belirlenen devlet hakkı oranı yüzde 25 artırımlı olarak uygulanacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 ay önce
    Ben yıllardır söylüyorum ama k..Ben yıllardır söylüyorum ama kimse inanmıyor. Çünkü ülkemizde gelişen siyaseti siyasetçileri takip etmiyorlar. 19 yıldır AKP iktidar döneminde bu ülkede çok sayıda münafık insan türemeye başladı, yani bu tip insanlar çoğaldı. Acaba neden dersiniz? Hatırlarsınız biri daha vardı Cumhuriyet tarihinde reklam arası diyen RTE yalakalık yapan. Bir sonraki seçimlerde AKP'den Milletvekili seçilemeyince 360 derece dönen neydi şunun ismi aklıma gelmedi. Her neyse, herkes kendi çıkarı menfaati için AKP'nin çatısı altına girmeye 7 sülalesini beslemeye hazır ve nazır.