LÖSEV'e 1.5 milyon TL elektrik, 1.6 milyon lira doğalgaz faturası geldi: Siz bizi öldürecek misiniz?

Doğalgaz ve elektrik zamları LÖSEV'i de vurdu. 1 hastaneye 1milyon 490 bin TL elektrik, 1 milyon 677 bin TL doğalgaz faturası geldi. LÖSEV Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, “Siz bizi öldürecek misiniz?" diyerek isyan etti.

LÖSEV'e 1.5 milyon TL elektrik, 1.6 milyon lira doğalgaz faturası geldi: Siz bizi öldürecek misiniz?
21 Ocak 2022 - 13:09


Doğalgaz ve elektrik zamları Ankara İncek'teki LÖSEV Sağlık Kenti'nde yer alan LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi'ni vurdu. Hastanenin eylül ayındaki elektrik faturası 917 bin TL olurken, aralık ayında bu fatura 1 milyon 490 bin TL’ye yükseldi. Eylül ayında 285 bin TL olan doğalgaz faturası ise aralık ayında 1 milyon 677 bin TL oldu.

"SİZ BİZİ ÖLDÜRECEK MİSİNİZ?
LÖSEV Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, “Siz bizi öldürecek misiniz? Lösemili çocuklarımıza tamamen parasız hizmet veren LÖSANTE hastanemizin elektrik faturası 1 milyon 490 bin TL, doğalgaz faturası 1 milyon 677 bin TL. İnsaf” dedi ve şunları söyledi:

"Bu rezalete bir yanıt yok. Lösemili çocuk hayatına endeksli sağlıkta, tasarruf olmamalı. Tüm gereksiz sarfiyatları, harcamaları kıstık ama bu elektrik-doğal gaz vb zamlarını, döviz artışına bağlı tedavi giderlerini kim ödeyecek? Sağlık fiyatlarını 15 senedir artırmayan Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan tık yok. Ölsünler mi?

Bu rezalete bir yanıt verilmedi. LÖSANTE hastanemize Başkent Doğalgaz, gaz veriyor. Bir milyon altı yüz yetmiş yedi bin liralık faturayı lösemili çocuklarımıza Özel Torunlar A.Ş. kesmiş. Elektriği de EnerjiSA yani Güler Sabancı A.Ş. yazmış. Aziz Torun, Torunlar Gayrimenkul A.Ş., Güler Sabancı Sabancı Holding Enerji SA.. Bir telefon veya açıklama bekliyoruz. Biz LÖSEV olarak lösemili çocuklarımıza tamamen parasız tedavi hizmeti verirken ve yüzde 92-94 tedavi başarısı ile hayat verirken, siz bu parayı nasıl istiyorsunuz?"

 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Avni karadurmuş
  3 ay önce
  Devletimiz dünyaya yardım göndermekten kendi vatandaşını görmez oldu
 • Reis
  3 ay önce
  Bu doğal ve elektirgi kullanmadığımız haldemi geldi. Dedem hep deridi ayginizi yorganiniza göre uzatın diye
 • Ferhat Arslan
  3 ay önce
  Yazıklar olsun çok üzücü ne hale geldik