Lise arkadaşları birbirine söz verdi, 40 yıldır aynı kare için objektif karşısına geçiyorlar

ABD'de liseden beri arkadaşlıklarını sürdüren 5 erkek, 40 yıldır aynı pozu vermek için kamera karşısına geçiyor. Fotoğraflar arasına 5 yıl bırakan lise arkadaşlarının kareleri ve geçen yılları getirdiği değişim dikkat çekiyor.

Lise arkadaşları birbirine söz verdi, 40 yıldır aynı kare için objektif karşısına geçiyorlar
18 Haziran 2022 - 11:09


Okul arkadaşlarının 40 yıllık pozu viral oldu ama beş yılda bir çektikleri fotoğrafın sonuncusu için kamera karşısına geçmeden önce oldukça endişeliydiler; çünkü içlerinden birinin bu defa fotoğrafta yer alamayacağından korktular.

Kaliforniya’daki bir liseden beş arkadaş, 40 yıldır her beş yılda bir çektikleri fotoğrafı yeniden yaratmak için bir araya geldi.

Soldan sağa: Wedge Wardlaw, Mark Rumer-Cleary, Dallas Burney, John Molony ve John Dickson (1982)

Wedge Wardlaw, Mark Rumer-Cleary, Dallas Burney, John Molony ve John Dickson fotoğrafları internette viral hale geldikten on yıl sonra dokuzuncu kez birlikte poz verdi. Arkadaşlar 1982’de çekilen ilk fotoğraftaki gibi aynı sırayla oturdular.


1997, grup 1982’deki fotoğraftan sonra düzenli olarak 5 yılda bir fotoğraflarını yenilediler. (1997)
Bu yılki fotoğraf ise diğerlerinden biraz daha dokunaklıydı ve aynı zamanda öncesindeki bekleyiş daha endişeliydi. Çünkü Burney’nin son fotoğraflarından iki yıl sonra, 2019’da sol bacağından büyük bir kanserli tümör alındı. Bir sonraki fotoğrafta Burney’nin olmayabileceği ihtimali arkadaşlarını derinden sarstı.

2012’de çekilen fotoğraf
Arkadaşların ilk tanıştığı Santa Barbara’da yaşayan Dickson, “Ezildim. Fotoğraf çekeceğimiz bankta boş bir yer olacağından endişelendik” dedi.

2022 yılında çekilen son fotoğraf…
Arkadaşlardan dördü 59, Rumer-Cleary ise 58 yaşında. Gelenekleri on yıl önce viral hale geldi ve dostluk üzerine bir sergide ve Costco dergisinde göründüler. Bu yıl da Kaliforniya’nın Oregon sınırına kısa bir mesafedeki Copco Gölü’nde tekrar bir araya geldiler. Yazılım mühendisi Rumer-Cleary, turizm web sitesi işleten Dickson, fotoğrafçı Molony, film yapımcısı Wardlaw ve Hava Kuvvetleri gazisi Burney, ölene kadar geleneği sürdürmeyi planlıyor.
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum