KYK burs ve kredi başvuruları hakkında yeni gelişme

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 8 Kasım'da biten KYK burs ve kredi başvurularının 10 Kasım Çarşamba günü gece yarısına kadar uzatıldığını açıklamıştı. KYK başvuruları bitti. KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise merak konusu oldu.

KYK burs ve kredi başvuruları hakkında yeni gelişme
11 Kasım 2021 - 08:47 - Güncelleme: 11 Kasım 2021 - 09:32
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5 Kasım Cuma günü başlayan 2021-2022 dönemi burs ve kredi başvuru süresinin 10 Kasım Çarşamba günü gece yarısına kadar uzatıldığını açıkladı.

Kasapoğlu, "Gençlerimizin taleplerini duyduk. GSB burs ve öğrenim kredisi başvurularını uzatıyoruz. Son tarih: 10 Kasım Çarşamba" ifadelerini kullandı.

Öğrenciler, burs ve kredi için başvurularını 10 Kasım Çarşamba günü 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Daha önce başvuruda bulunan veya başvurusunda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı. Kredi ve Yurtlar Kurumu konuya ilişkin tarih verdiğinde haberimizin içeriğinde paylaşacağız.

2021 KYK BURS VE KREDİ ÜCRETİ NE KADAR?
2021 yılı KYK burs ve kredi ücretleri şöyle:
KYK Lisans burs ve kredi ücreti: 650 TL,
KYK Yüksek lisans burs ve kredi ücreti: 1300 TL,
KYK doktora burs ve kredi ücreti: 1950 TL

KİMLER KYK BURS BAŞVURUSU YAPABİLİR?
- Ön lisans öğrencileri,
- Lisans öğrencileri,
- İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez
- Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
- ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100’e giren öğrenciler,
- Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

KYK BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
KYK kredi ve burs başvuruları https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu adresidnen yapılmaktadır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum