Kuruluş Osman dizisinden 2 oyuncu ayrıldı

Başrolünü Burak Özçivit'in oynadığı Kuruluş Osman dizisinde iki sürpriz ayrılık yaşandı. Kuruluş Osman dizisinde rol alan oyuncular, Gizem Kala ve Serdar Kayaokay son bölümde diziden ayrıldı.

Kuruluş Osman dizisinden 2 oyuncu ayrıldı
29 Kasım 2021 - 16:44


Yapımcılığını Bozdağ Film’in, yönetmenliğini Ahmet Yılmaz'ın üstlendiği, Osman bey karakteri ile başrolünde Burak Özçivit'in yer aldığı dizinin son bölümünde ayrılıklar yaşandı.

Dizinin son bölümünde Gökçe ve Papaz Gregor karakterleri öldü. Bu sezon kadroya dahil olan Gizem Kala ve Serdar Kayaokay dizide sadece 7 bölüm yer almış oldu.


KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜMDE NELER OLDU?
Kuruluş Osman'da Osman Bey, Bilecik Kalesi'ne yaptığı sızma harekatı ile tutsak Türk çocuklarını kaçırmak istedi ancak Tekfur Rogatus çocukları başka bir yere nakletmişti. Köşeye sıkışan Turgut Bey'i de kurtararak kaleden çıkan Osman Bey, tutsakların bir manastıra yerleştirildiğini öğrendi. Ancak Osman Bey'in hamlesini gören tekfurlar, tutsakları başka bir manastıra kaçırarak Osman Bey ve alplerini tuzağa çekti.

Osman Bey nihayet tutsak Türk çocuklarının yerini bulduğunda bu kez farklı bir strateji kurdu. Çocukların eğitimi için İstanbul'dan bir papaz gönderildiğini öğrenen Osman Bey, kılık değiştirerek papazın yerine geçen Kumral Abdal'ın sayesinde Türk çocuklarını kurtardı.

Hayal kırıklığı yaşayan tekfurlar bir süredir üzerinde çalıştıkları planı uygulamaya koyarak Rum ateşi ile Söğüt'ü yakmak için harekete geçti. Papaz Gregor'un desteğini alan tekfurların hain planını Osman Bey bozdu. Saldırıyı bekleyen ve gizlice yerleştirilen Rum ateşlerini etkisiz hale getiren Osman Bey, Söğüt'e saldırmak için bekleyen tekfur askerlerini perişan ettikten sonra ihaneti ortaya çıkan Papaz Gregor'un da cezasını kesti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum