Kürşat Ayvatoğlu'nun aylık geliri ortaya çıktı!

Lüks bir arabada uyuşturucu kullandığı görüntüler ortaya çıkan AK Parti Genel Merkezi çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun AK Parti’den aldığı aylık maaşın 3 bin lira olduğu ortaya çıktı. Ayvatoğlu, araba al sat işlemlerinden de aylık 30 bin lira kazandığını öne sürdü.

Kürşat Ayvatoğlu'nun aylık geliri ortaya çıktı!
29 Mart 2021 - 14:47

Lüks bir arabada uyuşturucu kullandığı sırada çekilen görüntülerinin sosyal medyada yayımlanmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada gözaltına alınan AK Parti Genel Merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Ayvatoğlu’nun Ankara Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’nde verdiği ifadede AK Parti Genel Merkezi’ndeki görevinden aylık 3 bin lira maaş aldığını söylediği öğrenildi.

 T24’ün haberine göre, Sorgusu sırasında "Gelir getirici herhangi bir gelirinin olup olmadığı ve geçimini nasıl sağladığı" sorularını yanıtlayan Ayvatoğlu’nun, AKP’deki görevinden aylık 3 bin lira, otomobil alım satım işleri ile de aylık 30 bin lira geliri olduğunu söylediği belirtildi.

Ayvatoğlu, 2016’da babasının vefat etmesinden sonra annesi ve ablası ile birlikte yaşadığını belirtirken, annesi ile ablasının herhangi bir işinin olmadığını ancak gerek babasından kalan emekli maaşı, gerekse Kastamonu’daki iki dairenin kirası olarak 8 bin lira gelir daha olduğunu anlattı.

Verdiği bilgiler sonrasında aylık gelirinin onda biri karşılığında şüpheli Ayvatoğlu’nun neden AKP Genel Merkezi’nde maaşlı personel olarak görev yaptığı soru işaretlerine neden oldu.

MAL VARLIĞI SORULMADI
Bu arada, sorgu sırasında Ayvatoğlu’na sadece sosyal medyada yayımlanan uyuşturucu madde kullandığı yönündeki görüntülerin sorulduğu, yine sosyal medyada görülen lüks yaşam şekliyle ilgili herhangi bir soru yöneltilmediği kaydedildi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum