Kürşat Ayvatoğlu hakkında yeni gelişme: İstenen ceza belli oldu!

Lüks araç içinde kokain kullanırken görüntüleri ortaya çıkan AKP çalışanı Kürşat Ayvatoğlu hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Ayvatoğlu ve 7 kişi hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. Ayvatoğlu’nun “uyuşturucu madde ticareti yapmak ve uyuşturucu madde kullanımını özendirmek” suçlarından 20 yıla kadar hapsi istendi.

Kürşat Ayvatoğlu hakkında yeni gelişme: İstenen ceza belli oldu!
14 Ağustos 2021 - 09:34

Lüks bir araba içerisinde kokain kullandığı görüntüler ortaya çıkan ve "Kokain değil, pudra şekeri" savunmasıyla hafızalara kazınan AKP çalışanı Kürşat Ayvatoğlu hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

Aralarında Ayvatoğlu'nun da bulunduğu 7 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede Ayvatoğlu’nun “uyuşturucu madde ticareti yapmak ve uyuşturucu madde kullanımını özendirmek” suçlarından 20 yıla kadar hapsi istendi.

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, iddianamede, Kürşat Ayvatoğlu'na ilişkin görüntülerin alacaklı olduğu arkadaşı tarafından yayıldığı belirtildi ve Adli Tıp Kurumu'nca şüpheliler hakkında hazırlanan rapora da yer verildi. Ayvatoğlu'nun kan, idrar ve saç örneklerinde uyuşturucu ve uyarıcı maddeler tespit edildiği belirtildi. Rapora göre Ayvatoğlu'ndan alınan örnekler üzerinde yapılan incelemede, kanında uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden 19 ml. metamfetamin, 13 ml. morfin ve morfin metaboliti ve 46 ml. kokain metaboliti benzoilekgonin tespit edildi.

Ayvatoğlu'nun, geçen mart ayında lüks bir araç içinde arkadaşlarıyla beraber uyuşturucu kullanırken çekilmiş görüntüleri ortaya çıkmış ve bu görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Ayvatoğlu, “uyuşturucu madde kullanmak ve uyuşturucu madde kullanımını özendirmek” suçlarından gözaltına alınmıştı. AKP çalışanı Kürşat Ayvatoğlu, ifadesinde “Burnuma çektiğim madde pudra şekeridir” demiş ve serbest bırakılmıştı. Ancak ikinci kez gözaltına alındığında, uyuşturucu kullandığını kabul etmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum