Kripto paradan kaçış başladı: Bitcoin madencileri, 6,3 milyar dolarlık token sattı!

Mart ayının sonunda 48 bin dolara ulaştıktan sonra büyük çöküş yaşayan ve 28 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin'de kaçış başladı. Bitcoin madencileri, 6.3 milyar dolar değerinde tokeni sattı.

Kripto paradan kaçış başladı: Bitcoin madencileri, 6,3 milyar dolarlık token sattı!
06 Haziran 2022 - 11:29


Kripto para piyasalarında sıcak gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz yılın son aylarında 60 bin sınırına yaklaşan Bircoin, Mart ayında 48 bin doları gördükten sonra büyük çöküş yaşadı. Son dönemde 28 bin dolar civarında seyreden Bitcoin'den kaçış başladı.

6.3 MİLYAR DOLAR SATTILAR
Bitcoin madencileri, fiyatların toparlanacağına dair çok fazla işaretin olmadığı piyasada maliyetlerini karşılayabilmek için geçmişte topladıkları tokenleri satmaya başladı. Madenciler, fiyatların toparlanamayacağı kaygısıyla 6,3 milyar dolar değerinde token sattı.

BloomberHT'de yer alan habere göre Compass Mining tarafından derlenen Coin Metrics verilerine göre madenciler Mayıs ayında yaklaşık 195 bin 663 koin transferi gerçekleştirirken, bu rakam Ocak ayından bu yana en yüksek seviyeye işaret etti.

Bitcoin’in Mayıs ayındaki ortalama fiyatının yaklaşık 32 bin olduğu dikkate alındığında, elden çıkarılan tokenlerin değeri 6,3 milyar dolara tekabül ediyor. Bu durum şirketlerin yüklü miktardaki koinlerini dijital cüzdanlarından satış için işlem platformlarına aktardığı anlamına gelse de bu tutarın tamamının satılacağının kesin olduğu anlamına gelmiyor.

Satıcılar arasında fiyatların artacağı beklentisi ile Bitcoin depolamaya devam eden halka açık Riot Blockchain Inc. de bulunuyor.

Compass Mining’den Will Foxley, “Madencilerin sadece makroekonomik ortamdan bahsettiklerini ve operasyonlarını güvende tutmak için Bitcoin’i bu seviyelerde satmanın muhtemelen ihtiyatlı olduğunu düşünüyorlar” değerlendirmesini yaptı.

 


 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum