Kremlin, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiye 10 üzerinden puan verdi!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın Türkiye'yle olan mevcut ilişkilerini değerlendirdi. Peskov, Türkiye olan ilişkilerine 10 üzerinden puan verdi.

Kremlin, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiye 10 üzerinden puan verdi!
08 Aralık 2021 - 17:18


Yunanistan Başbakanı Miçotakis bugün Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bir araya gelmeye hazırlanırken Peskov, görüşme öncesinde Yunan ANT1 televizyonuna bir demeç verdi.

Sputnik'in haberine göre tamamı cuma akşamı yayınlanacak demecin kamuoyuyla paylaşılan kısa bir bölümünde Peskov'dan Rusya'nın Yunanistan ve Türkiye'yle olan mevcut ilişkilerini değerlendirmesi istendi.

ANT 1 muhabiri, Kremlin Sözcüsü'nün cevabını "Peskov, Yunan-Rus ilişkilerine 10 üzerinden 6, Rus-Türk ilişkilerine ise 7 puan verdi. Ancak Peskov, kayıpları telafi etmek ve işbirliği sahasını genişletmek için ciddi potansiyel bulunduğunu söyledi" ifadeleriyle aktardı.

Soçi'de buluşacak olan Putin ve Miçotakis, siyasi, ekonomik ve kültürel alanlardaki Rus-Yunan ilişkilerinin tüm boyutlarını ele alacak. Tarafların Kıbrıs sorunu gibi uluslararası ve bölgesel konuları da istişare etmesi bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum