KPSS'de alanında birinci olan Elif Burcu Açıkgöz, atanamadı

Tokat'ta KPSS sınavında kendi alanında Türkiye birincisi olan 1 çocuk annesi Elif Burcu Açıkgöz, hiç bir yere atanamadı.

KPSS'de alanında birinci olan Elif Burcu Açıkgöz, atanamadı
13 Ocak 2022 - 08:55


Atatürk Üniversitesi Veteriner Sağlık Teknikerliği bölümünden 2010 yılında mezun olan Elif Burcu Açıkgöz, ilk iki yıl KPSS sınavına girdi. Bir sınavdan alanında Türkiye 27. olmasına rağmen atanamadı.

TÜRKİYE 1. OLDU. AMA ATANAMADI
Daha sonra kendi AB ve devlet destekleri için Danışmanlık Proje ve Eğitim merkezi açan Elif Burcu Açıkgöz, hem çalışıp hem de KPSS hazırlandı.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre KPSS sınavına giren ve alanında Türkiye birincisi olan Açıkgöz, Gaziantep İslami Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Veteriner Teknikerliği tercihlerini yaptı.

Alanında Türkiye birincisi olduğu için atanmasına kesin gözüyle bakan Açıkgöz, 6 Ocak’ta açıklanan sonuçlardan sonra şoke oldu.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”
Alanında birinci sırada olmasına rağmen atamadığını öğrenen Elif Burcu Açıkgöz, Veteriner Teknikerliği alanında az sayıda kadro açıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Alanımda iki yer vardı. Onları ilk iki sıraya yazdıktan sonra gelen kalan tercihlerimi düz memurluk üzerine yaptım. Alanımda birinci sırada olduğum için atanmama garanti gözüyle bakıyordum. Ama olmadı. Bir çocuk sahibi yalnız başına yaşayan bir kadınım. Başka hiç özellik istenen bir dal değil.

Sadece bu bölümden mezun olmak yeterliydi. Mülakat yapılmadan sınav sonuçlarına göre atama yapacaklar denildi. Ama ne oldu da ben atanamadım anlamadım. Hakkımı helal etmiyorum."


Kendisinin kurulu bir düzeni olduğuna dikkat çeken ve iyi kötü hayatını idare edebileceğini belirten Açıkgöz, şöyle konuştu:

"Maalesef liyakatın olmadığı, herkesin birilerinin hakkını yediği bir dönemdeyiz. Hadi benim kurulu bir düzenim var ve hayatımı idame ettirebiliyorum. Yeri geliyor bir devlet memurundan daha fazla kazanç sağlıyorum. Yeri geliyor hiç paramız olmuyor. Ama bir şekilde devam ediyoruz yaşamaya.

Peki işi olmayan, hayalleri için istediği bölümü okuyup, günlerce sabahlayıp KPSS sınavında iyi bir puan alabilmek için, kurslara, kitaplara çuvalla para vermiş olan insanlar ne yapacak? İllaki birilerine gebe kalmak, yaranmak için kendi öz saygısından ödün vermek, hiçbir donanım ve birikimi olmadan koltuğa oturmuş kişilerin karşısında el pençe divan mı durmak gerekiyor? Hiç ama hiç iyiye gitmiyoruz. Allah sonumuzu hayır eylesin."


YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Htcc
  1 hafta önce
  Puanını belirtsin, alanında birinci olmuş ama dediği kadrolar laborant ve veteriner sağlık bölümümüde kapsıyor, o bölümünde seçip sıralamasında 1. veya 2. olmalı, çünkü 2 kadro var.
 • Defne
  1 hafta önce
  Arkadaşlar yeni nesil sınav sorusu "AK PARTIDEN" tanıdığınız var mi? Cevap hayirsa ölene kadar atanamazsıniz. Hadi bu dünyada borunuz ötüyor.Diğer tarafta napcaksiniz.KUL hakkı bu başka birşeye benzemez.Çolugunuzda çocugunuzda çıksın.ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN.Bu insanlar ne şartlarda okuyor haberiniz var mi ya sizin.yok çünkü sizin herşeyini 4/4 lük.yüzünüz gülmesin yaaa
 • Defne
  1 hafta önce
  Yeni nesil sınav sorusu? Ak partiden tanıdığınız var mi? Cevap hayirsa 100 puan alsanız atanmazsıniz.Hadi bu dünyada istedikleri oluyor.Diğer tarafta bu caniler kul hakkı yiyen sayın yüksek mertebedeki şahıslar orda sizin borunuz ötecek mi? Insanlar ne şartlarda okuyor haberiniz var mi sizin ya gecesini gündüzüne katıyor.Fotokopilerle okuyor.Bişey demiyorum çocuğunuza cocugunuzda çıksın.ALLAH ISLAH ETSİN.
 • Ümmi
  1 hafta önce
  Boşuna okuyoruz
 • Hüseyin Gazi...
  1 hafta önce
  Elif Burcu AÇIKGÖZ'ün dediği gibi 6 Ocak 2022 tarihinde açıklanan kpss sonuçlarına göre önlisans 3021 nitelik kodu(Laborant ve Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknikerliği önlisans programlarının birinden mezun olmak.) Toplam 2 kişi alıyorlarmış. 1.) GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ-1 kişi-VETERİNER SAĞLIK TEKNİKERİ-88,54938 puan ile yerleştirme yapmış. 2.) KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ-1 kişi-SAĞLIK TEKNİKERİ-87,85333 puan ile yerleştirme yapmış. Eğer Elif Burcu AÇIKGÖZ kpss puanı 87,85333'den yüksekse onun yerleşmesi lazımdır. Hakkını hukuk yolu ile arasın. Elif Burcu AÇIKGÖZ kpss puanı 87,85333'den küçükse 3001 nitelik kodu(Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.) sadece 6 kurum alıyor. Bunları tercih etmişse ve bunlar da daha yüksek puan ile kapattığı için yerleşemez. ÜZGÜNÜM... Bölüm 1. olarak sadece kendi branşınızda başvuracağınız kadro için büyük avantajınız olur. Çünkü yüzlerce bölüm bulunmakta ve yüzlerce de bölüm 1. olmaktadır. Sadece bilgilendirmek için yazdım... Bilgilerinize...
 • Nnn
  1 hafta önce
  Böyle haberleri paylaşanlardan Allah razı olsun
 • Aslı KURT
  1 hafta önce
  Mezun olmadığı için atanamamış olabilir çünkü bende okuduğum başka bir bölümden sıralamama bakabiliyorum. Merkezi atamada olamaz inanmıyorum yalan haber olduğunu düşünüyorum çünkü sözcünün haberiydi bu ve sözcü yalan haber yapan bir yayın grubu.
 • Emine alver
  1 hafta önce
  çalış bir yerlere gelmek için uğraş sonuç hüsran sonra niye millet okumuyor okuduk sonra atama olmuyor millet niye yabancı ülkeye gidiyor gider kardeşim böyle yapmaya devam etsinler bakalım.