Koronavirüs vakaları artmıştı: TFF'den "maç erteleme" açıklaması

Süper Lig'de koronavirüs vakalarında büyük artış yaşanmasının ardından maçların ertelenmesi yönünde çağrı yapılıyordu. Türkiye Futbol Federasyonu, "Maç erteleme" taleplerinin ardından internet sitesi üzerinden açıklama yaptı.

Koronavirüs vakaları artmıştı: TFF'den "maç erteleme" açıklaması
07 Ocak 2022 - 17:14
Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında oynanacak karşılaşmalar öncesinde koronavirüs vakalarında büyük artış yaşanıyordu. Teknik direktörü ve birçok futbolcusu pozitif olan Beşiktaş ise Rizespor maçının ertelenmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na resmi başvuru yapmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ‘Müsabakalarda Uygulanacak Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat'ta değişiklik’ başlığıyla bir açıklama yaptı. Açıklamada, "TFF Yönetim Kurulu'nun 07.01.2022 tarihli kararı ile Müsabakalarda Uygulanacak Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat'ta değişiklik yapılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Son günlerde kulüplerde artan kovid vakalarına karşın maç erteleme çağrıları yapılırken, talimatnamede de buna ilişkin bir madde yer aldı. Talimatnamede, "Kulüplerin futbolcularına yaptırdıkları Kovid-19 PCR Testi sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan dolayı müsabakalar ertelenmez" ifadeleri yer aldı.

Talimatnamede bu konuda şu ayrıntıya yer verildi:
"Kulüplerin pozitif vaka veya hastalığı geçirmekte olan futbolcuları nedeniyle, oynama uygunluğu olan futbolcuların sayısının 9’un altına inmesi nedeniyle müsabakaya çıkamamaları halinde, anılan kulüp/kulüpler hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilmekle birlikte, anılan kulüp/kulüpler için Futbol Müsabaka Talimatı’nın 24. maddesi hükümleri uygulanmaz. Ziraat Türkiye Kupası müsabakalarında, Ziraat Türkiye Kupası Statüsü’nün 8. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen takip eden sezonda Ziraat Türkiye Kupası’nda yer alamayacağına dair hüküm uygulanmaz."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum