Köpek taklidi yapan Barış Murat Yağcı'ya mahkemeden kötü haber

Survivor yarışmasıyla geniş kitlelerce tanınan Barış Murat Yağcı, sosyal medyada yaptığı köpek taklidiyle gündem olmuştu. Ancak videoların kaldırılmasını isteyen Yağcı'ya mahkemeden kötü haber geldi.

Köpek taklidi yapan Barış Murat Yağcı'ya mahkemeden kötü haber
01 Kasım 2021 - 15:38

Sosyal medyada yaptığı köpek taklidiyle gündem olan Survivor Barış Murat Yağcı'ya mahkemeden kötü haber geldi. Mahkeme, videoların kaldırılmasını isteyen Barış Murat Yağcı’nın talebebini videoyu kendi iradesiyle çekmiş olduğu gerekçesiyle reddetti.

Barış Murat Yağcı, Survivor bitince aynı programda yarışmacı olarak yer alan Nisa Bölükbaşı ile aşk yaşamaya başamıştı. Birlikte sosyal medyada videolar yayınlamaya başlayan çift, kısa sürede binlerce takipçi kazanmıştı.

KÖPEK TAKLİDİ YAPTI, KALDIRILSIN İSTEDİ
Medyaradar'da yer alan habere göre Barış Murat Yağcı'nın Youtube'da Nisa Bölükbaşı'nın isteği üzerine sokakta köpek taklidi yaptığı video sosyal medyanın gündemine oturdu. Hakkında 'Barış murat yağcı köpek gibi 4 ayak üstünde geziyor', 'Köpek taklidi yaptı linç yedi,' 'Nisa bölükbaşı istedi barış murat yağcı köpek oldu' isimli video içerikleri çekilmesinden rahatsızlık duyan Yağcı, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurdu.

"KİŞİLİK HAKLARIM ZEDELENDİ"
Barış Murat Yağcı, başvuru dilekçesinde söz konusu içeriklerde iftira ve hakaretlerin yer aldığını, bu durumun basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini ve basın özgürlüğünün sınırsız olmadığını, kişi haklarının zedelendiğini, video içeriklerinde kendisine sahtekar, dolandırıcı gibi hakaretlerin yer aldığını belirterek bu yayınların kaldırılmasını talep etti.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Barış Murat Yağcı'nın 'Erişimin engellenmesi" talebini değerlendirerek, Yağcı'nın köpek taklidi yaptığı videoda kendisini kimsenin zorlamadığını ve videoyu kendi iradesi ve isteği doğrultusunda çektiğini açıkladı. Bu nedenlerden dolayı Hakimlik, Yağcı'nın talebini reddetti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum