Konya'da aşı skandalı: Sinovac yerine 6 doz Biontech aşısı yaptılar!

Türkiye'de koronavirüse karşı aşılama devam ederken skandal bir olay yaşandı. 23 yaşındaki bir hastaya Sinovac yerine yanlışlıkla 6 boz Biontech aşısı yapıldı. Olay sonrası fenalaşan hasta bir gece müşahade altında tutuldu.

Konya'da aşı skandalı: Sinovac yerine 6 doz Biontech aşısı yaptılar!
26 Kasım 2021 - 15:36


Konya’da Sinovac ve Biontech flakonlarını karıştıran bir hemşire, 23 yaşındaki bir hastaya yanlışlıkla 6 doz mRNA aşısı uyguladı. Fenalaşan hasta bir gece müşahade altında tutulduktan sonra bugün öğlen saatlerinde taburcu edildi.

t24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre Konya’da yaşayan 23 yaşındaki Semiha Işık, Sinovac aşısı olmak üzere Sağlık Bakanlığına bağlı bir aşı uygulama merkezine başvurdu. Aşı uygulamasını yapan hemşire, üzerinde yabancı dilde yazılar bulunan Biontech flakonunu Sinovac flakonuyla karıştırdı.

Sinovac aşısı yaptığını düşünen hemşire flakonun tamamını kullanınca yanlışlıkla hastaya Biontech aşısının 6 dozunu birden uygulamış oldu. Aşının hemen ardından fenalaşan Işık, Konya Numune Hastanesi’nde tedavi altına alınırken sağlık görevlileri iki aşı flakonunun karıştırıldığını farketti.

Bir gece boyunca müşahade altında tutulan Işık, bugün öğlen saatlerinde taburcu edildi.

Olayla ilgili konuşan Hastane Başhekimi Halil Ekrem Akkurt, bir aşı uygulama merkezinde aşı uygulanan hastanın kendi hastanelerinde tedavi altına alındığını ve şu anda sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini verdi. Semiha Işık, bugün öğlen saatlerinde taburcu edildi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum