KKTC Başbakanı Ersan Saner, görüntülerle ilgili konuştu: Bana karşı yapılmış bir kumpastır

KKTC gündemine bomba gibi düşen ve Başbakan Ersan Saner’e ait olduğu iddia edilen görüntüler gündemdeki yerini koruyor. Ersan Saner, ilk kez konuştu. Saner, "Bu bana karşı yapılmış bir kumpastır" dedi.

KKTC Başbakanı Ersan Saner, görüntülerle ilgili konuştu: Bana karşı yapılmış bir kumpastır
22 Ekim 2021 - 11:58

KKTC'deki Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Ersan Saner ile Demokrat Parti Genel Başkanı Tözün Tunalı'ya ait olduğu öne sürülen videoların sosyal medyada yayımlanması gündeme bomba gibi düştü. 

Ersan Sener, video sızıntısının ardından Odatv'den Can Özçelik'e konuştu. Saner, görüntüler için "Bu bana karşı yapılmış bir kumpastır" dedi.


Özçelik'in yazısı şu şekilde:
Saner’e telefonla ulaştım ve “Sayın Başbakan, sosyal medyaya sızdırılan videolarla ilgili neler söyleyeceksiniz” diye sordum.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Saner, “Bu konuda polis soruşturması devam ediyor. Şüpheliler var. O yüzden şimdi konuşmam doğru olmaz” dedi.

Kendisine ait olduğu öne sürülen görüntülerle ilgili “Bu bana karşı yapılmış bir kumpastır” diyerek yanıt veren Ersan Saner, “Elimde farklı veriler var. Eğer anlatırsam soruşturma sekteye uğrar. O yüzden şu anda konuşmam doğru olmaz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Sedat Peker’e yakın olduğu iddia edilen bir Twitter hesabı KKTC Başbakan’ı Ulusal Birlik Patisi Genel Başkanı Ersan Saner’in görüntülerini yayımladı. Aynı hesap Demokrat Parti Genel Başkanı Tözün Tunalı ile ilgili de video paylaşımları yaptı.

Peker, buna benzer videolar olduğunu öne sürerek, “Şahsıma komplo kuran Kıbrıslı siyasiler eğer istifa etmezlerse videolar buradan yayınlanmaya devam edecektir” dedi.

Bu görüntülerin KKTC’de “bahis ve kumarhane” patronu olarak tanınan Halil Falyalı’nın tutuklanmasından sonra yayımlanması dikkat çekti.

Sedat Peker daha önce yaptığı açıklamada Falyalı’nın Kıbrıs'taki uyuşturucudan temin edilen para trafiğinin merkezinde yer aldığını söylemişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum