Kırşehir'de güvenlik görevlisi şahısların işlediği cinayetin detayları ortaya çıktı

Kırşehir'de erkek arkadaşıyla birlikte kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan üniversite öğrencisi Şeyma Demir'in ölümüyle ilgili korkunç detaylar ortaya çıktı. Demir'in tutuklanan katil zanlısı güvenlik görevlilerinden S.A, genç kıza tecavüz ettikten sonra öldürdüklerini itiraf etti.

Kırşehir'de güvenlik görevlisi şahısların işlediği cinayetin detayları ortaya çıktı
29 Mart 2022 - 12:59 - Güncelleme: 02 Nisan 2022 - 20:35


Kırşehir'de Hasan Aydoğan ile kız arkadaşı olduğu belirtilen üniversite öğrencisi Şeyma Demir, 25 Mart'ta saat 16.00 sıralarında bir otomobil ile ortadan kayboldu. Ailelerin kayıp başvurusu yapmasından 3 gün sonra cansız bedeni elleri kelepçeli bir şekilde nehir kıyısında bulunan Şeyma Demir'in ölümüyle ilgili korkunç detaylar ortaya çıktı. 

Üniversite öğrencisi Şeyma Demir'in (18) katil zanlısı olarak tutuklanan, Kırşehir Asri Mezarlığında görev yapan 2 güvenlik görevlisinden S.A suçlarını itiraf ederken, Ş. E ise reddetti.

TERS KELEPÇE TAKTILAR
Sabah gazetesinden Ali Altuntaş'ın haberine göre Aydoğan'ın ifadesinde, Ağbayır mevkiindeki ormanlık alana giderek alkol almaya başlayan 2 güvenlik görevlisi, Hasan Aydoğan (21) ve evlilik planları yaptığı Şeyma Demir'in (18) bölgeye geldiğini görünce, yanlarına gidip, silahlarını göstererek kendilerini polis olarak tanıttığını anlattı.

İki gence, 'gözaltına alındıklarını' söyleyerek ters kelepçe takıp, kendi otomobillerine alan güvenlik görevlileri, Kızılırmak kıyısına götürdü. Burada alkol alma devam eden 2 güvenlik görevlisi, iddiaya göre tecavüz ettikleri genç kızı, ensesinden tek kurşunla vurarak öldürüp, Kızılırmak'a attı. Ardından Hasan Aydoğan'ı da karnından vurup öldüren güvenlik görevlileri, Aydoğan'ın cesedini de yine Kızılırmak'a attı.

Demir'e tecavüz edip öldürdüğünü itiraf eden S.A da cinayetin ardından otomobilini yıkatarak, delilleri yok etmeye çalıştığı belirlendi.

Genç kızın cesedinin, montunun içinde oluşan hava kabarcıkları sayesinde su yüzüne çıktığı ve kıyıya vurduğu belirtilirken, karnından vurulduğu için vücuduna su dolduğu ve bu yüzden cesedi ırmak dibine çöktüğü tahmin edilen Hasan Aydoğan'ı arama çalışmaları ise sürüyor.

Şeyma Demir, Ankara'da yapılan otopsinin ardından dün merkeze bağlı Akçaağıl köyünde toprağa verildi. Babası Vedat Demir'in gözyaşlarına boğulduğu törene, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Şeref Baran Genç'te katıldı.

Öte yandan, kayıp olan Hasan Aydoğan'ı arama çalışmaları sürüyor.


YORUMLAR

  • 2 Yorum