Kıraç ve Özgür Demirtaş'ın tartışmasına Şahan Gökbakar da girdi

Şarkıcı Kıraç ile ekonomist Özgür Demirtaş'ın sosyal medyadaki tartışmasına komedyen Şahan Gökbakar da dahil oldu. Gökbakar, "Özgür Demirtaş kırmızı çizgimizdir" dedi. İşte tüm detaylar...

Kıraç ve Özgür Demirtaş'ın tartışmasına Şahan Gökbakar da girdi
16 Mart 2022 - 10:28


Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile şarkıcı Kıraç arasında sosyal medyada yaşanan polemiğe Şahan Gökbakar da katıldı. Kıraç'ın eleştirdiği Demirtaş'a destek veren Gökbakar, "Özgür Demirtaş kırmızı çizgimizdir" dedi.

Şahan Gökbakar, "Prof. Dr. Demirtaş ekonomist bir halk ozanıdır. Bilgi ve tecrübesi, herkesin anlayacağı şekilde dökülür dilinden. Müzisyenin 'Neden bu kadar takip ediliyor?' sorusuna açıklayıcı olabilir. Bu garip komedyenin anlamadığı ise, neden böyle bir soru var?" ifadelerini kullandı.

KIRAÇ'TAN GÖKBAKAR'A DA TEPKİ
Kıraç ise Gökbakar'ın paylaşımına sert bir yanıt verdi. Kıraç "Aynı kibir! Aynı üstten bakmalar! Kankasına destek oluyor aklınca. Şimdi bir şey desem hemen linç tezgahlayacak belli! Ama eminim ki insanlar türevinizin gerçek yüzünü yakında görecek!" dedi.

NE OLMUŞTU?
Sosyal medyayı aktif olarak kullanan şarkıcı Kıraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla isim vermeden Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ı eleştirdi.

Kıraç paylaşımında "İsmi lazım değil bir ekonomi yazarı ya da finansçıyı hem de Türkiye’de, 4 milyona yakın insan niye takip eder" ifadelerini kullandı. Bu paylaşımın ardından ise Demirtaş ve Kıraç arasında sosyal medyada gündem olan bir polemik yaşandı.

Özgür Demirtaş, Kıraç’ın paylaşımı üzerine “Ülkede istediği kadar ünlü olamayan ve gündeme gelmek isteyen kim varsa bana yazıyor. Te Allahım yarabbim. Kim bu Kıraç?” şeklinde yanıt verdi.
Kıraç daha sonra da “Bıktım bu kibirden ve kendi ülkemde bana had bildirmeye çalışan Anglo Sakson tavırlardan! Kim olmalıyım basit bir soru sormak için kardeşim kim” sözleriyle tepki gösterdi.

Demirtaş da Kıraç'a "Arkadaşım: kibir diyorsun, ismi lazım değil diye başlayıp, bunu niye bu kadar insan takip eder diyorsun? Sana ne beni ne kadar insanın takip ettiğinden? Sizi tanımam ve merak etmem sizi takip edenlerin niye ettiğini. İlk yazan sizsiniz. Bırakın beni işinize bakın Allah aşkına" diyerek yanıt verdi.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Metin
  2 ay önce
  Kötülüğn kapısını aralalan, saçma sapan polemiği başlatan ahmak Kıraç. Üstten vs diye karşısındakini suçluyor. Ulan Özgür hocayı hadi tanımıyorsun. durduk yere ne diye sataşıp kendini madara ediyorsun! Salak lan bu..
 • Kemal altun
  2 ay önce
  Alt yapısı ve içeriği olmayan bir tartışma. Havan da su dövmeyi bırakın.