Kim Milyoner Olmak İster sorularını kim hazırlıyor? Kim Milyoner Olmak İster'in sorularının nasıl hazırlandığı ortaya çıktı!

Atv'de yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında soruların nasıl hazırlandığı ortaya çıktı. İşte çok merak edilen soru hazırlama sürecinin detayları...

Kim Milyoner Olmak İster sorularını kim hazırlıyor? Kim Milyoner Olmak İster'in sorularının nasıl hazırlandığı ortaya çıktı!
08 Aralık 2021 - 10:11


Atv ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının soruları, büyük bir özenle hazırlanıyor. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışması, ilginç sorular ve hayat hikayeleriyle sık sık sosyal medyada gündem oluyor.

Yıllardır merak edilen yarışmanın sorularının nasıl hazırlandığı ortaya çıktı. Soruları hazırlayan ekip ise kimliklerini büyük bir dikkatle gizliyor.

Sır gibi saklanan soruların hazırlık süreciyle ilgili şaşırtan bir detay ortaya çıktı. Soru ekibinin içinde yer alan kişilerin birbirlerini tanımaması için kod sistemi kullanılıyor. Kod sistemiyle soru hazırlayan editörler, birbirlerinin isimlerini ve yüzlerini görmeden, soruları yayına hazır hale getiriyorlar. Yarışmanın soruları, adeta bir kozmik oda ciddiyetiyle korunuyor.

Arda Ayten, ''On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerinden daha az geçer?'' sorusuna 'Toprak' yanıtı vererek 1 milyon TL'nin sahibi olmuştu.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum