Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi kararına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek
20 Mart 2021 - 13:22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesine ilişkin bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "İktidardaki zorbaya kadınlar dersini verecek. İstanbul sözleşmesi geri gelecek" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, videolu mesajında şunları söyledi:
"Sevgili halkım, bir devlet gece yarısı kararnameleri ile yönetilemez. Bir gece yarısı kararnamesi ile 42 milyon kadının hakkı hukuku onların elinden alınamaz. Bu videomu izleyen bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum. Haklarınıza, hukukunuza sahip çıkınız. Sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz. Çocuklarınızın, kız çocuklarınızın hakkına hukukuna sahip çıkınız. Ben söz veriyorum, her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım, adaletten, sizden yana olacağım. Sizin hakkınızdan, hukukunuzdan yana olacağım. Her yerde, her platformda sonuna kadar savunacağım, söz veriyorum." 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum