Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı iddia: Uyuşturucu baronlarına af çıkartıp paralarını Türkiye'ye getirmek istiyorlar

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çarpıcı bir iddiada bulundu. Kılıçdaroğlu, "Baronlar için af çıkarıyorlar. İnsan ticareti yapanlar için paraları Türkiye'ye getirin diyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı iddia: Uyuşturucu baronlarına af çıkartıp paralarını Türkiye'ye getirmek istiyorlar
22 Mart 2022 - 14:17


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

"Baronların en önemli özellikleri siyasetçileri satın almalarıdır" diyen Kılıçdaroğlu, "Baronlar için af çıkarıyorlar. İnsan ticareti yapanlar için paraları Türkiye'ye getirin diyorlar" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle:
"Geçen hafta çöküşten söz etmiştim. Finansal, ticari, sosyal, kültürel ve politik çöküşten söz etmiştim. Türkiye'nin içinde bulunduğu koşulların hiç de iyi olmadığını bir şekliyle açıklamaya çalışmıştım. Orada 'uyuşturucu baronlarından kimse hapiste yok' demiştim. Hemen İçişleri açıklama yapmış. 'Bunu söylemek polislerin emeğini görmezlikten gelmektedir' diye açıklama yapıp beni kınadılar. Ya benim dediğimi anlamıyor yukarıdaki zat. Uyuşturucu baronlarını yakalayan polis, savcılığa teslim eden polis, yargılayan, tutuklayan, hapse atan hakim, serbest bırakan hakim. Sen niye alınıyorsun? Polis kardeşlerim beni de çok iyi bilirler, Soylu'yu da çok iyi bilirler.

"PARALARI TÜRKİYE'YE GETİRİN DİYORLAR"
Baronların en önemli özellikleri siyasetçileri satın almalarıdır. Bunun üzerinde durdum. Halkın iktidarında polisin elini, kolunu asla tutmayacağız. Nerede uyuşturucu ticareti varsa yakalayın her birinizin alnından öpeceğiz diyeceğiz. Baronlar için af çıkarıyorlar. İnsan ticareti yapanlar için paraları Türkiye'ye getirin diyorlar.

Polis üzerinden güya bizi eleştirecekler. Bir yönetmelikleri çıktı polisler son derece rahatsızlar. Sürekli yer değiştirecekler. Eşi, çoluk çocuğu ne olacak? Her gittiği yerde yeni okul yeni öğretmen... Güzel bir atasözü göndermiş polis kardeşlerim. 'Üç taşınma bir yangına bedeldir' diyorlar. Bunu düzelteceğiz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum